Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1185G7 vs AMD Ryzen 7 9800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1185G7 та AMD Ryzen 7 9800X3D — це два процесори з різних епох та цільових сегментів. Перший — мобільний чип для тонких ноутбуків 2020 року, другий — топовий десктопний процесор 2024 року з 3D V-Cache, орієнтований на ігри та професійні завдання. Незважаючи на різницю в поколіннях, порівняння допоможе зрозуміти, наскільки виріс рівень продуктивності та який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9800X3D значно перевершує Intel Core i7 1185G7 за всіма показниками багатопотокової та однопотокової продуктивності, що підтверджують результати бенчмарків: Cinebench R23 (багатоядерний) 23334 проти 5719, Geekbench 6 (багатоядерний) 18350 проти 5669. Ryzen 7 9800X3D — ідеальний вибір для ігор, рендерингу та важких обчислень, тоді як Core i7 1185G7 — енергоефективне рішення для ультрабуків з інтегрованою графікою. Якщо вам потрібна максимальна потужність, обирайте AMD; для мобільності та базових завдань підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 9800X3D має в 4 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 23334 проти 5719 у Core i7 1185G7.
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з показником 3315 проти 1864 у Intel, що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 9800X3D отримав оцінку 50 за інтегровану графіку, тоді як Core i7 1185G7 — лише 22, що робить AMD кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Core i7 1185G7 споживає значно менше (12-28 Вт) порівняно з Ryzen 7 9800X3D (120 Вт), що робить Intel ідеальним для ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel Core i7 1185G7 вийшов у вересні 2020 року, тоді як AMD Ryzen 7 9800X3D — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 2073
Cinebench R23 (багатоядерний) 5719 23334

GeekBench v6

File compression 729.9 MB/sec 1730 MB/sec
Clang compilation 28.4 Klines/sec 140.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 144.7 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 168.4 Mpixels/sec 509 Mpixels/sec
Text processing 121.7 pages/sec 337 pages/sec
Background blur 23.9 images/sec 90.4 images/sec
Photo processing 71.3 images/sec 135.2 images/sec
Ray tracing 7.3 Mpixels/sec 29.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1864 3315
Geekbench 6 (багатоядерний) 5669 18350

PassMark

Integer math 34.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 20.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 47M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 13.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 5.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 107.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 786 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 7.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2810 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 10380 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 31 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі i7-1185G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon Graphics

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.2-3.0 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12-30x 47x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 120 Вт
Сокет BGA-1449 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1185G7 Сайт AMD Ryzen 7 9800X3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1185G7 чи AMD Ryzen 7 9800X3D?

AMD Ryzen 7 9800X3D значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3315 проти 1864) та технології 3D V-Cache, що зменшує затримки.

Чи можна використовувати Intel Core i7 1185G7 для рендерингу?

Так, але він значно поступається Ryzen 7 9800X3D: у Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 5719 балів, тоді як AMD — 23334, що робить останній у 4 рази швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core i7 1185G7 споживає 12-28 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 7 9800X3D потребує 120 Вт.

Чи підходить AMD Ryzen 7 9800X3D для робочих станцій?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23334) та швидкості обробки даних (File compression: 1730 MB/sec) він чудово справляється з рендерингом, компіляцією та аналізом даних.

Який процесор обрати для звичайного офісного використання?

Intel Core i7 1185G7 достатньо для офісних завдань завдяки низькому енергоспоживанню та інтегрованій графіці, але Ryzen 7 9800X3D буде надлишковим і дорогим для таких сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.