Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1185G7 vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1185G7 та AMD Ryzen 9 7845HX — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь і класів. Перший — це енергоефективний чип для ультрабуків, випущений у 2020 році, тоді як другий — потужний мобільний процесор 2023 року для ігрових та робочих станцій. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням: легка робота в дорозі чи багатозадачність з високими навантаженнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Intel Core i7 1185G7 у багатопотоковій продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 4,7 раза вищий (26647 проти 5719). В одноядерних тестах перевага AMD також суттєва — до 57% у Geekbench 6. Однак Intel Core i7 1185G7 має вищий бал енергоефективності (100), що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції чи ігор — обирайте Ryzen 9 7845HX. Для офісних завдань та мобільності — Core i7 1185G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX має в 4,7 раза вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (26647 проти 5719), що робить його кращим для важких завдань.
  • Одноядерна швидкість: AMD лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2927 проти 1864) та Passmark одноядерному (3963 проти 2810), забезпечуючи вищу швидкість у повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але Intel Core i7 1185G7 споживає менше енергії, що важливо для автономності ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX набирає 58 балів проти 22 у Intel, що дає перевагу в базових графічних завданнях та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та техпроцес: Intel Core i7 1185G7 вийшов у 2020 році, а Ryzen 9 7845HX — у 2023, що пояснює значний розрив у продуктивності на користь новішої архітектури AMD.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 5719 26647

GeekBench v6

File compression 729.9 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 28.4 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 144.7 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 168.4 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 121.7 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 23.9 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 71.3 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 7.3 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1864 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 5669 15129

PassMark

Integer math 34.9 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 20.6 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 107.6 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 786 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2810 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 10380 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 2 вересня 2020 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-1185G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 1.2-3.0 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12-30x 30x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 45-75 Вт
Сокет BGA-1449 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1185G7 Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1185G7 чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший завдяки вищій багатоядерній та одноядерній продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. Для сучасних ігор він набагато кращий вибір.

Чи підходить Intel Core i7 1185G7 для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, але лише для легких завдань. Для серйозного рендерингу чи компіляції краще обрати AMD Ryzen 9 7845HX, який має в 4-5 разів вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i7 1185G7 споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7845HX, якщо я працюю тільки в офісних програмах?

Ні, для офісних завдань, перегляду веб-сторінок та текстових редакторів продуктивності Intel Core i7 1185G7 цілком достатньо. Ryzen 9 7845HX буде надлишковим і дорожчим.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 9 7845HX значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності. У тестах він показує в 4,7 раза вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному, що важливо для одночасної роботи з кількома важкими програмами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.