Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1185G7 vs Intel Core i9 13950HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1185G7 та Intel Core i9 13950HX — це два процесори від Intel, які належать до різних поколінь і цільових сегментів. i7 1185G7 (Tiger Lake, 2020) створений для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність, тоді як i9 13950HX (Raptor Lake, 2023) — це потужний мобільний чип для ігрових та робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання, спираючись на бенчмарки та технічні характеристики.

Короткий висновок. Intel Core i9 13950HX значно перевершує i7 1185G7 у багатопотокових завданнях: його результат Cinebench R23 (багатоядерний) у 5 разів вищий (28681 проти 5719), а Geekbench 6 (багатоядерний) — майже втричі (16049 проти 5669). В одноядерних тестах перевага i9 також суттєва (2076 проти 1458 у Cinebench R23). Однак i7 1185G7 демонструє кращу енергоефективність (100 балів у відповідному рейтингу) та підходить для ультрабуків, де важливі автономність і компактність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, кодування чи ігор — обирайте i9 13950HX. Для офісних завдань і мобільності — i7 1185G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9 13950HX у 5 разів швидший у Cinebench R23 (28681 проти 5719) завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам.
  • Однопотокова продуктивність: i9 13950HX перевершує i7 1185G7 у Geekbench 6 (одноядерний) на 56% (2907 проти 1864).
  • Інтегрована графіка: i9 13950HX має вищий рейтинг (56 проти 22), що дає змогу запускати менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але i7 1185G7 споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Рік випуску та покоління: i7 1185G7 (2020, Tiger Lake) застарілий у порівнянні з i9 13950HX (2023, Raptor Lake), що позначається на архітектурі та підтримці нових інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 2076
Cinebench R23 (багатоядерний) 5719 28681

GeekBench v6

File compression 729.9 MB/sec 1210 MB/sec
Clang compilation 28.4 Klines/sec 166.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 144.7 pages/sec 355 pages/sec
PDF Renderer 168.4 Mpixels/sec 444.2 Mpixels/sec
Text processing 121.7 pages/sec 264.5 pages/sec
Background blur 23.9 images/sec 57 images/sec
Photo processing 71.3 images/sec 115.9 images/sec
Ray tracing 7.3 Mpixels/sec 35.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1864 2907
Geekbench 6 (багатоядерний) 5669 16049

PassMark

Integer math 34.9 GOps/sec 154 GOps/sec
Floating point math 20.6 GOps/sec 110.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 59.9M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 32.3 GBytes/sec
Data compression 107.6 MBytes/sec 535.6 MBytes/sec
Physics 786 Frames/sec 2772 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 31.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2810 4013
Passmark CPU (багатоядерний) 10380 43506

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-1185G7 i9-13950HX
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 1.2-3.0 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,5 ГГц
Кількість ядер 4 24
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12-30x 22x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 16
Потоковий Немає даних 16
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 45-55 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 32
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 0,84 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1185G7 Сайт Intel Core i9 13950HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i7 1185G7 чи i9 13950HX?

Intel Core i9 13950HX значно потужніший в іграх завдяки вищій одноядерній продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з i7 1185G7 у 2025 році?

Так, для офісних завдань, перегляду відео та легкої роботи з фото цей процесор досі актуальний. Але для рендерингу чи відеомонтажу краще обрати сучаснішу модель.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i7 1185G7 споживає всього 15 Вт, тоді як i9 13950HX потребує 55 Вт і більше, що впливає на автономність ноутбука.

Чи можна використовувати i7 1185G7 для відеомонтажу?

Для легкого монтажу відео в 1080p він підійде, але для 4K або складних ефектів його багатопотокової продуктивності недостатньо — i9 13950HX впорається значно швидше.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляцією коду?

Intel Core i9 13950HX значно швидший: стиснення файлів у нього на 66% вище (1210 проти 729.9 MB/sec), а компіляція коду — майже в 6 разів (166.8 проти 28.4 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.