Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1185G7 vs Intel Pentium Silver N6000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1185G7 та Intel Pentium Silver N6000 — це два абсолютно різних за призначенням процесори від Intel. Перший належить до лінійки Tiger Lake і орієнтований на продуктивні ультрабуки, другий — енергоефективна модель Jasper Lake для бюджетних пристроїв та неттопів. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 1185G7 значно випереджає Pentium Silver N6000 за всіма показниками продуктивності: у багатопотокових завданнях він майже втричі швидший (Cinebench R23 5719 vs 2032), а в одноядерних — майже вдвічі. Він також краще справляється з обробкою зображень, компіляцією коду та рендерингом. Pentium Silver N6000, своєю чергою, вирізняється надзвичайно низьким енергоспоживанням і підходить для простих офісних завдань, веб-серфінгу та медіа. Якщо вам потрібна потужність — обирайте Core i7 1185G7, якщо економія та автономність — Pentium N6000.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i7 1185G7 набирає 5719 балів у Cinebench R23, тоді як Pentium N6000 — лише 2032, що майже втричі менше.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат i7 1185G7 (1864) більш ніж утричі вищий за Pentium N6000 (558).
  • Інтегрована графіка: Core i7 1185G7 має значно потужнішу графіку (22 бали проти 13), що дозволяє запускати легкі ігри та прискорювати фото/відео.
  • Швидкість обробки даних: стиснення файлів на i7 1185G7 — 729.9 MB/s, на Pentium N6000 — лише 137.1 MB/s; різниця більш ніж у 5 разів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, але Pentium N6000 споживає значно менше енергії (TDP ~6 Вт проти ~15 Вт у i7), що робить його ідеальним для пасивного охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1458 755
Cinebench R23 (багатоядерний) 5719 2032

GeekBench v6

File compression 729.9 MB/sec 137.1 MB/sec
Clang compilation 28.4 Klines/sec 10.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 144.7 pages/sec 53.3 pages/sec
PDF Renderer 168.4 Mpixels/sec 44 Mpixels/sec
Text processing 121.7 pages/sec 110.1 pages/sec
Background blur 23.9 images/sec 3.57 images/sec
Photo processing 71.3 images/sec 5.93 images/sec
Ray tracing 7.3 Mpixels/sec 2.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1864 558
Geekbench 6 (багатоядерний) 5669 1229

PassMark

Integer math 34.9 GOps/sec 11.5 GOps/sec
Floating point math 20.6 GOps/sec 6.7 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 11M Primes/sec
Random string sorting 13.1M Strings/sec 5.1M Strings/sec
Data encryption 5.8 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 107.6 MBytes/sec 38 MBytes/sec
Physics 786 Frames/sec 225 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 1.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2810 1403
Passmark CPU (багатоядерний) 10380 3045

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 2 вересня 2020 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Jasper Lake
Номер моделі i7-1185G7 N6000
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics 32 EUs

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 1.2-3.0 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12-30x 11x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 6 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics 32 EUs
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1350 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 32
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 2,07 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1185G7 Сайт Intel Pentium Silver N6000
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1185G7 чи Pentium Silver N6000?

Intel Core i7 1185G7 значно краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Iris Xe. Pentium N6000 може впоратися лише з дуже старими або простими іграми.

Чи підходить Intel Pentium Silver N6000 для роботи з відео?

Pentium N6000 має обмежену продуктивність для відеомонтажу. Для базового редагування 1080p він може бути прийнятним, але для серйозної роботи краще обрати Core i7 1185G7.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Pentium Silver N6000 споживає значно менше енергії (TDP ~6 Вт), що робить його кращим для тривалої автономної роботи та безвентиляторних систем.

Чи можна використовувати Pentium N6000 для офісних завдань?

Так, Pentium N6000 чудово справляється з текстовими редакторами, електронними таблицями, веб-серфінгом та переглядом відео. Для таких завдань його продуктивності достатньо.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core i7 1185G7 демонструє майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність у тестах Cinebench R23 (1458 vs 755) та Geekbench 6 (1864 vs 558), що важливо для швидкої роботи додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.