Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1195G7 vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1195G7 та AMD Ryzen 5 2600X — це процесори різних поколінь і платформ. Перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — для настільних ПК з більшою багатоядерною потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в одноядерній та багатоядерній продуктивності, а також в енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1195G7 виграє в одноядерних завданнях та енергоефективності завдяки новішій архітектурі, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Натомість AMD Ryzen 5 2600X демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що важливо для рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібна автономність — обирайте Intel, для стаціонарної роботи з багатозадачністю — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1195G7 має вищі показники в Geekbench 6 (1915 проти 1272) та Cinebench R23 (1513 проти 1094), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 2600X перевершує Intel у Cinebench R23 (7523 проти 5950) та Passmark (13908 проти 10751) завдяки більшій кількості ядер і потоків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Intel 1195G7 споживає менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 1195G7 має вбудоване графічне ядро, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань, тоді як Ryzen 5 2600X потребує окремої графіки.
  • Дата виходу: Intel Core i7 1195G7 (2021) значно новіший за AMD Ryzen 5 2600X (2018), що впливає на підтримку сучасних технологій і пам'яті.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1513 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 5950 7523

GeekBench v6

File compression 634 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 33.9 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 131.3 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 169.1 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 152.9 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 25.4 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 49.4 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1915 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 5686 5577

PassMark

Integer math 36.7 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 21.2 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 56M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 13.3M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 112.5 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 824 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3011 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 10751 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 8 червня 2021 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Немає даних
Номер моделі i7-1195G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.3-2.9 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13-29x 36x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 95 Вт
Сокет BGA-1449 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1195G7 Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1195G7 чи AMD Ryzen 5 2600X?

Для ігор важлива одноядерна продуктивність, тому Intel Core i7 1195G7 має перевагу завдяки вищим частотам. Однак Ryzen 5 2600X може бути кращим у багатопотокових іграх, але потребує дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core i7 1195G7 для відеомонтажу?

Так, але лише для легкого монтажу. Його багатоядерна продуктивність нижча, ніж у Ryzen 5 2600X, тому для складних проектів краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності, але Intel Core i7 1195G7 споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 2600X без відеокарти?

Ні, Ryzen 5 2600X не має вбудованої графіки, тому для роботи потрібна дискретна відеокарта. Intel Core i7 1195G7 має інтегроване графічне ядро.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

AMD Ryzen 5 2600X краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатоядерній продуктивності, що підтверджується тестами Cinebench R23 та Passmark.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.