Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1195G7 vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1195G7 (2021) та Apple M2 Max (2023) — це процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для тонких ноутбуків на Windows, другий — для професійних MacBook Pro. Незважаючи на те, що обидва мають високу енергоефективність, M2 Max демонструє значно вищу продуктивність у багатопотокових завданнях та роботі з графікою. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i7 1195G7 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14767 проти 5950) та інтегрованій графіці. Він також має вищі показники в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2695 проти 1915). Однак Intel Core i7 1195G7 — гідний варіант для повсякденних завдань, якщо ви не потребуєте максимальної потужності. Якщо ваш пріоритет — робота з відео, 3D-моделюванням або компіляція коду, M2 Max стане кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Max майже в 2.5 рази швидший за i7 1195G7 у Cinebench R23 (14767 проти 5950) та Geekbench 6 (14891 проти 5686).
  • Однопотокова продуктивність: M2 Max випереджає i7 1195G7 на 30-40% у Geekbench 6 (2695 проти 1915) та Passmark (4143 проти 3011).
  • Інтегрована графіка: M2 Max має значно потужнішу графіку (40 балів проти 23), що забезпечує кращу продуктивність у рендерингу та обробці фото.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, але M2 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Дата виходу: i7 1195G7 вийшов у червні 2021 року, тоді як M2 Max — у січні 2023, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1513 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 5950 14767

GeekBench v6

File compression 634 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 33.9 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 131.3 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 169.1 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 152.9 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 25.4 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 49.4 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1915 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 5686 14891

PassMark

Integer math 36.7 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 21.2 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 56M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 13.3M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 112.5 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 824 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3011 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 10751 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 8 червня 2021 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Tiger Lake Apple M2
Номер моделі i7-1195G7 Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1.3-2.9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 13-29x 35x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 50 Вт
Сокет BGA-1449 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 4864
TMUs 48 304
ROPs 24 152
Обчислювальні блоки 96 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1195G7 Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1195G7 чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак сумісність ігор на macOS може бути обмеженою, тому для ігор на Windows краще обрати Intel Core i7 1195G7.

Чи варто купувати Intel Core i7 1195G7 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого редагування. Однак для професійної роботи з відео або 3D краще розглянути сучасніші процесори.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1195G7 чи Apple M2 Max?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але M2 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його ефективнішим у складних завданнях.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 1195G7 з Apple M2 Max для відеомонтажу?

Так, M2 Max значно швидший у відеомонтажі завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці. Intel Core i7 1195G7 підійде лише для легкого монтажу.

Який процесор краще для компіляції коду: Intel Core i7 1195G7 чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 131.8 Klines/sec проти 33.9 Klines/sec у Intel Core i7 1195G7, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.