Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1195G7 vs Intel Core i7 1280P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1195G7 (2021) та Intel Core i7 1280P (2022) — це два мобільні процесори, створені для тонких ноутбуків, але з різними архітектурами та рівнями продуктивності. 1195G7 належить до серії Tiger Lake, орієнтованої на енергоефективність, тоді як 1280P — представник гібридної архітектури Alder Lake з високою багатопотоковою потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1280P значно перевершує 1195G7 у багатопотокових завданнях: його показник Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищий (11666 проти 5950), а Geekbench 6 (багатоядерний) — 10823 проти 5686. В одноядерних тестах 1280P також випереджає (1651 vs 1513 у Cinebench R23), що робить його кращим для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень. Однак 1195G7 залишається гідним вибором для повсякденних завдань та офісної роботи, пропонуючи нижче енергоспоживання та достатню продуктивність для більшості користувачів.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: 1280P майже вдвічі потужніший за 1195G7 (Passmark CPU багатоядерний 20431 проти 10751), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-моделювання.
  • Одноядерна швидкість: 1280P випереджає 1195G7 у Geekbench 6 (одноядерний) на 21% (2325 проти 1915), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Інтегрована графіка: 1280P має вищий показник у категорії інтегрованої графіки (31 проти 23), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 у цій категорії, але 1195G7 споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки меншій кількості ядер.
  • Рік випуску та архітектура: 1195G7 (Tiger Lake, 2021) — класичний 4-ядерний дизайн, тоді як 1280P (Alder Lake, 2022) — гібридна архітектура з 14 ядрами (6 продуктивних + 8 ефективних).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1513 1651
Cinebench R23 (багатоядерний) 5950 11666

GeekBench v6

File compression 634 MB/sec 711.9 MB/sec
Clang compilation 33.9 Klines/sec 94.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 131.3 pages/sec 238.3 pages/sec
PDF Renderer 169.1 Mpixels/sec 294 Mpixels/sec
Text processing 152.9 pages/sec 235 pages/sec
Background blur 25.4 images/sec 47.9 images/sec
Photo processing 49.4 images/sec 85.7 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 20.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1915 2325
Geekbench 6 (багатоядерний) 5686 10823

PassMark

Integer math 36.7 GOps/sec 76.8 GOps/sec
Floating point math 21.2 GOps/sec 52 GOps/sec
Find prime numbers 56M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 13.3M Strings/sec 24.6M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 112.5 MBytes/sec 222.3 MBytes/sec
Physics 824 Frames/sec 1462 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 12.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3011 3328
Passmark CPU (багатоядерний) 10751 20431

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 8 червня 2021 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Alder Lake
Номер моделі i7-1195G7 i7-1280P
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1.3-2.9 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13-29x 18x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 20-28 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 24
Обчислювальні блоки 96 96
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 2,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1195G7 Сайт Intel Core i7 1280P
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1195G7 чи Intel Core i7 1280P?

Intel Core i7 1280P краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто переплачувати за Intel Core i7 1280P для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань (браузер, Word, Excel) Intel Core i7 1195G7 цілком достатній. 1280P буде надлишковим, якщо ви не працюєте з важкими програмами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 1195G7 споживає менше енергії в реальних умовах через меншу кількість ядер, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи підходить Intel Core i7 1280P для відеомонтажу?

Так, 1280P значно кращий для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 11666), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор новіший і чи є сенс купувати 1195G7 у 2024 році?

Intel Core i7 1280P новіший (2022 проти 2021). 1195G7 все ще актуальний для бюджетних ноутбуків, але 1280P пропонує кращу продуктивність і довшу підтримку в майбутньому.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.