Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1195G7 vs Intel Core i7 8665U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1195G7 та Intel Core i7 8665U — це два мобільні процесори, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Tiger Lake, тоді як другий дебютував у 2019 році на базі Whiskey Lake. Обидва орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають суттєві відмінності в продуктивності, графіці та енергоспоживанні. Розглянемо, який із них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 1195G7 значно випереджає Core i7 8665U за більшістю показників. Він демонструє на 20% вищу однопотокову продуктивність і майже вдвічі кращу багатопотокову роботу в тестах Cinebench R23 та Geekbench 6. Інтегрована графіка Iris Xe в 1195G7 також потужніша, що робить його кращим вибором для легких ігор та роботи з медіа. Якщо ви обираєте новий ноутбук, 1195G7 — більш сучасне та продуктивне рішення. Core i7 8665U залишається гідним варіантом для базових офісних завдань, але його архітектура вже застаріла.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core i7 1195G7 має на 20% вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (1915 проти 1269) та значно кращу багатоядерну продуктивність (5686 проти 3426).
  • Бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат 1195G7 становить 5950 балів, тоді як у 8665U — лише 3771, що свідчить про майже 58% перевагу.
  • Графіка: Інтегрована графіка в 1195G7 (Iris Xe) отримала вищий бал (23 проти 17), що забезпечує кращу продуктивність у візуалізації та легких іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 1195G7 досягає вищої продуктивності при схожому TDP, що робить його більш ефективним.
  • Дата виходу: 1195G7 вийшов у 2021 році, а 8665U — у 2019, що пояснює перевагу в архітектурі та підтримці новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1513 1256
Cinebench R23 (багатоядерний) 5950 3771

GeekBench v6

File compression 634 MB/sec 337.7 MB/sec
Clang compilation 33.9 Klines/sec 18.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 131.3 pages/sec 84.1 pages/sec
PDF Renderer 169.1 Mpixels/sec 104.8 Mpixels/sec
Text processing 152.9 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 25.4 images/sec 17.8 images/sec
Photo processing 49.4 images/sec 36.1 images/sec
Ray tracing 5.86 Mpixels/sec 4.18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1915 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 5686 3426

PassMark

Integer math 36.7 GOps/sec 23.2 GOps/sec
Floating point math 21.2 GOps/sec 13.8 GOps/sec
Find prime numbers 56M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 13.3M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 5.9 GBytes/sec 2.1 GBytes/sec
Data compression 112.5 MBytes/sec 78 MBytes/sec
Physics 824 Frames/sec 466 Frames/sec
Extended instructions 7.6B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3011 2186
Passmark CPU (багатоядерний) 10751 6247

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 8 червня 2021 16 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Tiger Lake Whiskey Lake
Номер моделі i7-1195G7 i7-8665U
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1.3-2.9 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 13-29x 19x
Швидкість шини 4 ГТ/с 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-28 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1449 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Iris Xe Graphics G7 96EU Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 24
ROPs 24 3
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1195G7 Сайт Intel Core i7 8665U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 1195G7 краще завдяки потужнішій інтегрованій графіці Iris Xe та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує більш плавний геймплей у нетребувальних іграх, тоді як 8665U підходить лише для найпростіших проектів.

Чи варто оновлюватися з Core i7 8665U до 1195G7?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатозадачності, роботі з відео або сучасних додатках. Різниця в бенчмарках перевищує 50%, що помітно в реальних сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але 1195G7 ефективніше використовує енергію, досягаючи вищої продуктивності при схожому тепловиділенні.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти?

1195G7 підтримує новіші технології, як-от PCIe 4.0 та Thunderbolt 4, тоді як 8665U обмежений PCIe 3.0 і Thunderbolt 3. Це впливає на швидкість роботи з SSD та зовнішніми пристроями.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

1195G7 значно швидше справляється з рендерингом (5.86 проти 4.18 Mpixels/sec) та обробкою зображень (49.4 проти 36.1 images/sec), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.