Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1250U vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1250U та AMD Ryzen 5 2600X — це процесори різних поколінь і призначення. Перший створений для ультрабуків (2022 рік, 10 нм), другий — для настільних ПК (2018 рік, 12 нм). Незважаючи на різницю в архітектурі, обидва мають схожу багатопотокову продуктивність, але відрізняються енергоспоживанням та однопотоковою швидкістю. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 1250U виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2044 проти 1272) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв і повсякденних завдань. AMD Ryzen 5 2600X, хоч і старіший, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (13908 проти 11635) та Cinebench R23 багатоядерний (7523 проти 7402), що робить його кращим вибором для стаціонарного ПК з бюджетним збіркою. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel. Для максимальної багатопотокової потужності в настільному ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1250U значно випереджає AMD Ryzen 5 2600X у Geekbench 6 одноядерний (2044 проти 1272) та Cinebench R23 одноядерний (1567 проти 1094), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 2600X має вищий показник Passmark багатоядерний (13908 проти 11635), хоча в Cinebench R23 багатоядерний результати майже однакові (7523 проти 7402). Це робить AMD кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core i7 1250U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 1250U має вбудовану графіку Iris Xe, яка дозволяє запускати прості ігри та відео без дискретної відеокарти. AMD Ryzen 5 2600X не має вбудованої графіки, тому потребує окремої відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Intel Core i7 1250U швидше стискає файли (764.8 MB/s проти 528.6 MB/s) та обробляє текст (211.8 сторінок/с проти 112.6 сторінок/с), що важливо для офісних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1567 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 7402 7523

GeekBench v6

File compression 764.8 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 49.7 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 216.3 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 23 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 59.7 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 9.7 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 7134 5577

PassMark

Integer math 41.4 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 27.2 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 14M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 123.3 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 908 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2749 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 11635 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i7-1250U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1250U Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1250U чи AMD Ryzen 5 2600X?

Для ігор краще підійде Intel Core i7 1250U завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2044 проти 1272). Однак обидва потребують дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 5 2600X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 5 2600X добре підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 13908 проти 11635). Він краще справляється з багатозадачністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core i7 1250U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків. AMD Ryzen 5 2600X має TDP 95 Вт і потребує потужнішого охолодження.

Чи можна використовувати Intel Core i7 1250U в настільному ПК?

Intel Core i7 1250U встановлюється лише в ноутбуки, оскільки має BGA-тип корпусу і не призначений для настільних материнських плат. Для ПК краще обрати AMD Ryzen 5 2600X з сокетом AM4.

Який процесор швидше обробляє файли та текст?

Intel Core i7 1250U значно швидше стискає файли (764.8 MB/s проти 528.6 MB/s) та обробляє текст (211.8 сторінок/с проти 112.6 сторінок/с), що робить його кращим для офісних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.