Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1250U vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1250U та AMD Ryzen 7 2700X – два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший – це енергоефективний мобільний чип 2022 року для ультрабуків, другий – потужний десктопний процесор 2018 року для ігрових та робочих збірок. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1250U виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи та повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 7 2700X значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 10140 проти 7402), що критично для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібна мобільність – обирайте i7 1250U, якщо максимальна продуктивність у стаціонарному ПК – Ryzen 7 2700X.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1250U значно випереджає Ryzen 7 2700X у Geekbench 6 (одноядерний: 2044 проти 1269), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 2700X демонструє кращі результати в Cinebench R23 багатоядерному (10140 проти 7402) та Passmark багатоядерному (17518 проти 11635), що робить його кращим для важких робочих навантажень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core i7 1250U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 105 Вт), що дозволяє використовувати його в тонких ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 2700X має дещо кращу інтегровану графіку (25 проти 22), але обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти. Для базових завдань їх достатньо.
  • Дата виходу та актуальність: Intel Core i7 1250U новіший (2022 рік) і підтримує сучасні стандарти (PCIe 4.0, DDR5/LPDDR5), тоді як Ryzen 7 2700X (2018 рік) обмежений PCIe 3.0 та DDR4, що впливає на сумісність з новими компонентами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1567 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 7402 10140

GeekBench v6

File compression 764.8 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 49.7 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 216.3 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 23 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 59.7 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 9.7 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 7134 6487

PassMark

Integer math 41.4 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 27.2 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 14M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 123.3 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 908 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2749 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 11635 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i7-1250U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.1 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 11x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1250U Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1250U чи AMD Ryzen 7 2700X?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Intel Core i7 1250U має перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак обидва процесори потребують потужної дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить Intel Core i7 1250U для відеомонтажу?

Так, але для інтенсивного відеомонтажу краще обрати AMD Ryzen 7 2700X через вищу багатоядерну продуктивність. Intel Core i7 1250U впорається з легким монтажем завдяки хорошій одноядерній швидкості.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i7 1250U споживає набагато менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 7 2700X потребує 105 Вт і кращий для десктопів.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 7 2700X у сучасному ПК?

Так, але враховуйте, що він підтримує лише DDR4 та PCIe 3.0. Для більшості завдань його продуктивності достатньо, але для максимальної швидкості з новими SSD та відеокартами краще обрати новіший процесор.

Який процесор краще для роботи з архівами та компіляції?

AMD Ryzen 7 2700X швидше справляється з компіляцією (Clang: 58.6 Klines/sec проти 49.7) та архівацією завдяки більшій кількості ядер. Intel Core i7 1250U теж непоганий, але поступається в багатопотокових завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.