Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1250U vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1250U та Apple M1 — це два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті ноутбуків різних екосистем. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на тонкі та легкі Windows-пристрої, тоді як Apple M1, представлений у 2020 році, став революцією для Mac. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але мають різну архітектуру та підходи до виконання завдань. Розгляньмо їхні сильні сторони, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M1 випереджає Intel Core i7 1250U в більшості бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях (Geekbench 6 багатоядерний: 8765 проти 7134) та роботі з графікою. Однак Intel Core i7 1250U демонструє конкурентну однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1567 проти 1514) і краще підходить для сумісності з Windows-програмами. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в екосистемі Apple, обирайте M1. Для гнучкості Windows і легких завдань i7 1250U — гідний варіант.

Основні відмінності

  • Apple M1 має вищу багатопотокову продуктивність: Geekbench 6 багатоядерний 8765 проти 7134 у Intel Core i7 1250U.
  • Intel Core i7 1250U трохи швидший в одноядерному Cinebench R23 (1567 проти 1514), але M1 лідирує в Passmark одноядерному (3688 проти 2749).
  • Apple M1 значно краще справляється з компіляцією коду (Clang: 71.3 Klines/sec проти 49.7) та стисненням файлів (936.1 MB/sec проти 764.8).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M1 має перевагу в інтегрованій графіці (29 балів проти 22).
  • Intel Core i7 1250U вийшов пізніше (2022 рік) і пропонує ширшу сумісність з Windows-додатками, тоді як M1 оптимізований під macOS.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1567 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 7402 7800

GeekBench v6

File compression 764.8 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 49.7 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 216.3 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 23 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 59.7 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 9.7 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 7134 8765

PassMark

Integer math 41.4 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 27.2 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 14M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 123.3 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 908 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2749 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 11635 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i7-1250U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 0,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 11x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 GPU
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 950 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1250U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1250U чи Apple M1?

Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 22), що дає перевагу в іграх. Однак для Windows-ігор i7 1250U може бути кращим через сумісність, хоча його графіка слабша.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1250U замість Apple M1 для роботи?

Для завдань, що потребують сумісності з Windows (наприклад, специфічне ПЗ), i7 1250U — кращий вибір. Для відеомонтажу чи кодування на macOS M1 продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1250U чи Apple M1?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M1 часто демонструє кращу автономність у MacBook завдяки оптимізації архітектури.

Який процесор швидший у багатозадачності?

Apple M1 виграє в багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 7800 проти 7402), тому він краще справляється з одночасним запуском кількох додатків.

Чи підходить Intel Core i7 1250U для ноутбуків Mac?

Ні, Intel Core i7 1250U призначений для Windows-пристроїв. Apple M1 використовується виключно в MacBook та Mac mini, забезпечуючи кращу інтеграцію з macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.