Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1250U vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1250U та Apple M2 Ultra — це процесори з абсолютно різними цільовими аудиторіями. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманський чип для професійних Mac, орієнтований на максимальну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core i7 1250U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 7402) та інтегрованою графікою (64 бали проти 22). Він також демонструє кращі результати в однопотокових тестах та обробці медіа. Однак i7 1250U не поступається в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і є більш доступним варіантом для повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу або компіляції, обирайте M2 Ultra. Для офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи i7 1250U буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже в 4 рази швидший у Cinebench R23 (28924 проти 7402) та Geekbench 6 (21387 проти 7134).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали проти 22 у i7 1250U, що робить його значно кращим для графічних завдань та ігор.
  • Обробка медіа: M2 Ultra обробляє 170.7 зображень/сек (фото) та 56.5 зображень/сек (розмиття фону), тоді як i7 1250U — 59.7 та 23 відповідно.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Дата виходу: i7 1250U вийшов у лютому 2022 року, а M2 Ultra — у травні 2023 року, що частково пояснює технологічну перевагу останнього.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1567 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 7402 28924

GeekBench v6

File compression 764.8 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 49.7 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 184.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 216.3 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 211.8 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 23 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 59.7 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 9.7 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2044 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 7134 21387

PassMark

Integer math 41.4 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 27.2 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 14M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 7.9 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 123.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 908 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 6.7B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2749 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 11635 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-1250U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 0,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 24
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 11x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 9 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 29 Вт Немає даних
Сокет BGA-1781 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1250U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1250U чи Apple M2 Ultra?

Apple M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 22), тому він краще підходить для ігор, хоча обидва процесори не є ігровими. Для серйозних ігор краще розглянути дискретну відеокарту.

Чи варто купувати Intel Core i7 1250U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ультрабука для офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи. Однак для важких завдань, як-от відеомонтаж, він поступається M2 Ultra.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 28924 проти 7402) та потужнішій інтегрованій графіці. Він швидше обробляє відео та рендеринг.

Яка різниця в енергоефективності між Intel Core i7 1250U та Apple M2 Ultra?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Ultra забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим.

Який процесор обрати для роботи з компіляцією коду?

Apple M2 Ultra значно швидший: 226.4 Klines/сек проти 49.7 Klines/сек у i7 1250U. Для професійної розробки краще обрати M2 Ultra.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.