Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1255U vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1255U та AMD Ryzen 7 7435HS — два популярні процесори для ноутбуків, які часто зустрічаються в сучасних моделях. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на тонкі й легкі пристрої, другий дебютував у 2024 році та пропонує вищу багатопотокову потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7435HS виграє в багатопотокових завданнях завдяки майже вдвічі вищому результату в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Він також швидше справляється з компіляцією, стисненням файлів та рендерингом. Натомість Intel Core i7 1255U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1656 проти 1477) і вищий рейтинг однопотокової продуктивності за нашими оцінками (62% проти 55%). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100%), але Intel краще підійде для легких завдань і роботи з текстом, тоді як AMD — для важких обчислень.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7435HS майже вдвічі перевершує Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13805 проти 8285, а в Passmark CPU (багатоядерний) — 23823 проти 13581.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1255U лідирує в одноядерних тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 2248 проти 2010, Cinebench R23 (одноядерний) — 1656 проти 1477.
  • Інтегрована графіка: AMD має вищий рейтинг інтегрованої графіки (33% проти 26%), що може дати невелику перевагу в базових іграх та відео.
  • Дата виходу: Intel вийшов у лютому 2022 року, AMD — у квітні 2024 року, що робить Ryzen більш свіжим рішенням.
  • Сценарії використання: Intel краще підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з текстом, тоді як AMD — для рендерингу, компіляції та багатозадачності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1656 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 8285 13805

GeekBench v6

File compression 626.4 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 49.1 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 179.7 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 201.5 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 217.7 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 31.6 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 71.1 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 9.8 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2248 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 7160 9779

PassMark

Integer math 50.1 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 17.2M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 149.9 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 823 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3262 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 13581 23823

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-1255U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 31x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1255U Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1255U чи AMD Ryzen 7 7435HS?

AMD Ryzen 7 7435HS має вищий рейтинг інтегрованої графіки (33% проти 26%) і кращу багатопотокову продуктивність, що може забезпечити більш плавний ігровий досвід у вимогливих іграх, хоча обидва процесори не є ігровими лідерами.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1255U для роботи з відео?

Для відеомонтажу краще підійде AMD Ryzen 7 7435HS завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 13805 проти 8285). Intel може впоратися з легкими завданнями, але AMD буде швидше рендерити.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100%), тому вони приблизно однаково економлять енергію. Однак Intel Core i7 1255U традиційно використовується в тонших ноутбуках, що може вплинути на загальну автономність.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 7 7435HS значно швидше компілює код (Clang compilation: 77.5 Klines/sec проти 49.1 Klines/sec), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1255U у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен легкий, енергоефективний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових робіт. Для важких обчислень або ігор краще обрати модель з AMD Ryzen 7 7435HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.