Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1255U vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1255U та Apple M2 — два популярних процесори для тонких ноутбуків, що вийшли у 2022 році. Перший побудований на архітектурі Alder Lake з гібридною конфігурацією ядер, другий — на фірмовому ARM-чипі Apple із неймовірною енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i7 1255U майже в усіх тестах: Geekbench 6 (багатоядерний) — 10122 проти 7160, Passmark (багатоядерний) — 15547 проти 13581. M2 також демонструє значно вищу швидкість у стисненні файлів (1130 MB/s проти 626.4 MB/s) та компіляції коду. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, але M2 пропонує кращу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному корпусі — Apple M2 стане оптимальним вибором.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищий загальний рейтинг (55 проти 51) та переважає в однопотоковій (65 проти 62) і багатопотоковій продуктивності (22 проти 16).
  • У Geekbench 6 M2 набирає 2589 балів в одноядерному режимі проти 2248 у Core i7, а в багатоядерному — 10122 проти 7160, що свідчить про значну перевагу.
  • M2 майже вдвічі швидше стискає файли (1130 MB/s проти 626.4 MB/s) та компілює код (80.4 Klines/s проти 49.1 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M2 оцінюється вище (31 проти 26), що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (107 images/s проти 71.1 images/s).
  • Core i7 1255U трохи випереджає M2 у Cinebench R23 одноядерному (1656 проти 1581), але поступається в багатоядерному (8285 проти 8667).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1656 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 8285 8667

GeekBench v6

File compression 626.4 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 49.1 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 179.7 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 201.5 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 217.7 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 31.6 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 71.1 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 9.8 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2248 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 7160 10122

PassMark

Integer math 50.1 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 17.2M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 149.9 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 823 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3262 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 13581 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-1255U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1255U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1255U чи Apple M2?

Apple M2 має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу частоту кадрів у більшості ігор. Однак сумісність з іграми на ARM-архітектурі може бути обмеженою, тому для широкої бібліотеки ігор краще обрати Core i7.

Чи варто обирати Apple M2 через енергоефективність?

Так, M2 відомий своєю енергоефективністю, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки. Обидва процесори мають однакову оцінку 100, але на практиці M2 часто демонструє кращу автономність.

Який процесор швидше в роботі з відео та фото?

Apple M2 значно швидше обробляє фото (107 images/s проти 71.1) та має кращу продуктивність у трасуванні променів. Для професійної роботи з медіа M2 буде кращим вибором.

Чи підходить Intel Core i7 1255U для багатозадачності?

Так, завдяки гібридній архітектурі з 10 ядрами Core i7 добре справляється з багатозадачністю. Однак M2 має вищі бали в багатоядерних тестах, тому він ефективніший при інтенсивних навантаженнях.

Який процесор обрати для звичайних офісних завдань?

Обидва процесори чудово підходять для офісних завдань. Intel Core i7 1255U може бути дешевшим у ноутбуках на Windows, тоді як Apple M2 пропонує вищу продуктивність і довший час роботи від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.