Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1255U vs Intel Pentium Silver N6000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1255U та Intel Pentium Silver N6000 — два процесори для ноутбуків, які суттєво відрізняються за продуктивністю та призначенням. Core i7 1255U належить до лінійки Alder Lake і пропонує гібридну архітектуру з 10 ядрами, тоді як Pentium Silver N6000 — це енергоефективний чип Jasper Lake із 4 ядрами. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальній роботі, щоб допомогти вам вибрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i7 1255U значно перевершує Intel Pentium Silver N6000 за всіма показниками продуктивності. У багатоядерних тестах Cinebench R23 i7 1255U набирає 8285 балів проти 2032 у N6000, а в Geekbench 6 — 7160 проти 1229. Процесор Core i7 також демонструє кращу однопотокову роботу (1656 vs 755) та швидкість обробки файлів (626.4 MB/s проти 137.1 MB/s). Однак Pentium Silver N6000 вирізняється нижчим енергоспоживанням, що робить його придатним для бюджетних пристроїв із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна висока продуктивність для роботи чи ігор — обирайте i7 1255U, для базових завдань — N6000.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i7 1255U має 8285 балів у Cinebench R23, що в 4 рази більше, ніж 2032 у N6000, завдяки 10 ядрам проти 4.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат i7 1255U — 2248, тоді як N6000 — лише 558, що критично для швидкодії в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: i7 1255U отримує 26 балів за графіку проти 13 у N6000, що забезпечує кращу підтримку відео та легких ігор.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але N6000 споживає менше енергії (TDP 6 Вт проти 15 Вт у i7), що подовжує автономність.
  • Обробка даних: у тесті File compression i7 1255U досягає 626.4 MB/s, а N6000 — лише 137.1 MB/s, що робить Core i7 значно швидшим для архівації та роботи з файлами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1656 755
Cinebench R23 (багатоядерний) 8285 2032

GeekBench v6

File compression 626.4 MB/sec 137.1 MB/sec
Clang compilation 49.1 Klines/sec 10.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 179.7 pages/sec 53.3 pages/sec
PDF Renderer 201.5 Mpixels/sec 44 Mpixels/sec
Text processing 217.7 pages/sec 110.1 pages/sec
Background blur 31.6 images/sec 3.57 images/sec
Photo processing 71.1 images/sec 5.93 images/sec
Ray tracing 9.8 Mpixels/sec 2.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2248 558
Geekbench 6 (багатоядерний) 7160 1229

PassMark

Integer math 50.1 GOps/sec 11.5 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 6.7 GOps/sec
Find prime numbers 42M Primes/sec 11M Primes/sec
Random string sorting 17.2M Strings/sec 5.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 149.9 MBytes/sec 38 MBytes/sec
Physics 823 Frames/sec 225 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 1.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3262 1403
Passmark CPU (багатоядерний) 13581 3045

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Jasper Lake
Номер моделі i7-1255U N6000
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) UHD Graphics 32 EUs

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.7 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 11x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Intel UHD Graphics 32 EUs
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 32
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1255U Сайт Intel Pentium Silver N6000
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1255U чи Pentium Silver N6000?

Intel Core i7 1255U значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує плавнішу роботу в сучасних іграх на низьких налаштуваннях, тоді як N6000 підходить лише для дуже старих або простих ігор.

Чи підходить Intel Pentium Silver N6000 для офісних завдань?

Так, Pentium Silver N6000 справляється з базовими офісними завданнями: робота з текстом, електронними таблицями та веб-серфінгом. Однак для багатозадачності або важчих програм краще обрати Core i7 1255U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають високий бал енергоефективності (100), але Pentium Silver N6000 споживає менше енергії (TDP 6 Вт), що робить його ідеальним для ультрабюджетних ноутбуків із тривалим часом роботи від батареї.

Чи варто доплачувати за Intel Core i7 1255U?

Так, якщо ви плануєте використовувати ноутбук для ресурсоємних завдань: відеомонтажу, програмування, роботи з великими файлами або ігор. Core i7 1255U забезпечує в 4 рази вищу багатоядерну продуктивність порівняно з N6000.

Який процесор вийшов пізніше: Core i7 1255U чи Pentium Silver N6000?

Intel Core i7 1255U вийшов у лютому 2022 року, тоді як Pentium Silver N6000 — у січні 2021 року. Core i7 є новішою моделлю, що пояснює його кращу продуктивність і підтримку сучасних технологій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.