Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs AMD Ryzen 5 4600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P (2022) та AMD Ryzen 5 4600G (2020) — два популярні процесори для ноутбуків та компактних систем. Перший побудований на гібридній архітектурі Alder Lake, другий — на Zen 2 з потужною вбудованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, енергоефективності, а також у реальних сценаріях роботи.

Короткий висновок. Intel Core i7 1260P випереджає AMD Ryzen 5 4600G за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2194 vs 1633) та багатопотоковою (9280 vs 6725). У Cinebench R23 різниця в одноядерному тесті становить 42% на користь Intel, хоча в багатоядерному вони майже рівні (9743 vs 9348). Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), але Intel пропонує вищу швидкість у задачах, як-от обробка фото (88 vs 54,5 зобр./с) та компіляція. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних програмах — обирайте i7 1260P. Ryzen 5 4600G — хороший бюджетний варіант, особливо для збірки з дискретною графікою.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1260P має 63 бали проти 45 у Ryzen 5 4600G, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 1260P набирає 20 балів, Ryzen 5 4600G — 16, що підтверджується тестами Geekbench 6 (9280 vs 6725).
  • Інтегрована графіка: обидва процесори мають майже однаковий рейтинг (28 vs 25), але i7 1260P показує вищу швидкість обробки фото (88 vs 54,5 зобр./с).
  • Енергоефективність: обидва отримали 100 балів, що робить їх однаково економічними для своїх платформ.
  • Бенчмарки: у Cinebench R23 одноядерний результат i7 1260P на 42% вищий (1737 vs 1221), а в Passmark багатоядерний — 17019 vs 16066 на користь Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 1221
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 9348

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 535.2 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 48.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 139.6 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 199.9 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 141.2 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 88 images/sec 54.5 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 1633
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 6725

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 51 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 32M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 13.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 232.7 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 678 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 15.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 2658
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 16066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.1 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 768 448
TMUs 48 28
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Сайт AMD Ryzen 5 4600G
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1260P чи AMD Ryzen 5 4600G?

Intel Core i7 1260P має вищу однопотокову продуктивність (63 vs 45 балів), що важливо для більшості ігор. Однак обидва потребують дискретної відеокарти для сучасних AAA-проєктів.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 4600G у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний процесор для офісних завдань та легких ігор. Він поступається i7 1260P за швидкістю, але має гідну багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 9348 балів).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Intel Core i7 1260P використовує гібридну архітектуру, а Ryzen 5 4600G — 7-нм техпроцес, що забезпечує низьке енергоспоживання в обох випадках.

Чи підходить Intel Core i7 1260P для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 9280 балів) та швидкості обробки фото (88 зобр./с) він добре справляється з відеомонтажем у програмах на кшталт Adobe Premiere.

Який процесор має кращу вбудовану графіку?

Рейтинг інтегрованої графіки майже однаковий (28 vs 25), але Intel Core i7 1260P швидше обробляє зображення (88 vs 54,5 зобр./с) та має вищу продуктивність у трасуванні променів (14 vs 12,9 Мпікс/с).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.