Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs AMD Ryzen 5 1600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P та AMD Ryzen 5 1600 — це процесори різних поколінь та архітектур. i7-1260P вийшов у 2022 році та орієнтований на тонкі ноутбуки, тоді як Ryzen 5 1600 — десктопний чип 2017 року. Незважаючи на різницю у призначенні, обидва CPU часто порівнюють у контексті багатопотокових завдань та ігрової продуктивності. У цьому матеріалі ми детально розберемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1260P значно випереджає AMD Ryzen 5 1600 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2194 проти 1118) та багатопотоковою (Geekbench 6: 9280 проти 4965). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 5 1600 може бути цікавим для бюджетних десктопних збірок завдяки нижчій вартості та можливості розгону. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних завданнях, i7-1260P є кращим вибором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: i7-1260P майже вдвічі швидший за Ryzen 5 1600 у Geekbench 6 (2194 проти 1118), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: i7-1260P набирає 9280 балів у Geekbench 6 проти 4965 у Ryzen 5 1600, забезпечуючи кращу роботу з відеомонтажем та компіляцією.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i7-1260P споживає менше енергії завдяки сучаснішому техпроцесу Intel 7.
  • Інтегрована графіка: i7-1260P має кращу вбудовану графіку (28 балів проти 19), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: i7-1260P вийшов у 2022 році, Ryzen 5 1600 — у 2017, що пояснює значну різницю в продуктивності та підтримці сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 6230

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 473.5 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 40.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 121.5 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 154.2 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 99.8 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 88 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 8.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 1118
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 4965

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 21.4 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 20.3M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 172.2 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 644 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 2066
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 12279

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 11 квітня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 39,74 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Сайт AMD Ryzen 5 1600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1260P чи AMD Ryzen 5 1600?

Intel Core i7 1260P забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Однак Ryzen 5 1600 може бути кращим у бюджетних десктопних збірках завдяки можливості розгону.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 1600 у 2024 році?

Ryzen 5 1600 все ще може впоратися з базовими завданнями та іграми, але для сучасних додатків краще обрати новіший процесор, наприклад, i7-1260P.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i7-1260P використовує сучасніший техпроцес, тому споживає менше енергії при вищій продуктивності.

Чи підходить Intel Core i7 1260P для відеомонтажу?

Так, i7-1260P демонструє високу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 9743), що робить його хорошим вибором для відеомонтажу та рендерингу.

Який процесор краще вибрати для офісних завдань?

Intel Core i7 1260P значно швидший у текстових завданнях (204.5 сторінок/сек проти 99.8) та роботі з PDF, тому він краще підходить для офісної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.