Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P та AMD Ryzen 5 7520U — два популярні процесори для тонких ноутбуків, що вийшли у 2022 році. Core i7 1260P належить до 12-го покоління Intel (Alder Lake) і пропонує гібридну архітектуру з 12 ядрами, тоді як Ryzen 5 7520U базується на архітектурі AMD Mendocino з 4 ядрами. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в синтетичних тестах, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 1260P значно випереджає AMD Ryzen 5 7520U майже в усіх тестах продуктивності. Завдяки 12 ядрам (4 продуктивних + 8 ефективних) і вищим частотам, він демонструє вдвічі кращі результати в багатопотокових завданнях, таких як Cinebench R23 (9743 проти 5149 балів) та Geekbench 6 (9280 проти 4219). Однопотокова продуктивність також на 50-70% вища. Водночас обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для роботи, творчості чи ігор, Core i7 1260P — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Intel Core i7 1260P має 12 ядер (4P+8E), тоді як AMD Ryzen 5 7520U — лише 4 ядра. Це дає Intel перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 Core i7 1260P набирає 9743 бали проти 5149 у Ryzen 5 7520U, що майже вдвічі більше.
  • Однопотокова продуктивність: У Geekbench 6 одноядерний тест показує 2194 бали у Intel проти 1270 у AMD — різниця понад 70%.
  • Інтегрована графіка: Core i7 1260P набирає 28 балів за графіку, тоді як Ryzen 5 7520U — 20 балів. Intel краще справляється з легкими іграми та відео.
  • Швидкість обробки даних: У тесті File compression Intel досягає 795.1 MB/sec, а AMD — лише 394.8 MB/sec. Аналогічно в Clang compilation: 64.2 проти 27 Klines/sec.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 5149

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 23 images/sec
Photo processing 88 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 4219

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 9206

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.1 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 28x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1260P чи AMD Ryzen 5 7520U?

Intel Core i7 1260P значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. У тестах він показує вдвічі більше кадрів у Background blur (38.4 проти 23 images/sec).

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7520U для роботи з документами?

Так, для базових завдань (текст, браузер) Ryzen 5 7520U цілком достатній. Він має високу енергоефективність, що подовжує час автономної роботи, хоча в Text processing поступається Intel (114.6 проти 204.5 сторінок/сек).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Однак Intel Core i7 1260P забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Чи підходить Intel Core i7 1260P для відеомонтажу?

Так, завдяки 12 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 9743) він добре справляється з рендерингом та обробкою відео. Ryzen 5 7520U значно повільніший у таких завданнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 1260P має кращу інтегровану графіку (28 балів проти 20 у AMD). У тесті Ray tracing Intel показує 14 Mpixels/sec, а AMD — 7.38 Mpixels/sec, що вдвічі більше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.