Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P і AMD Ryzen 7 5600X3D — два процесори, що належать до різних архітектур та цільових сегментів. Перший створений для тонких ноутбуків із акцентом на енергоефективність, другий — настільний чип із 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1260P виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1737 проти 1402) та має вбудовану графіку, що робить його вдалим вибором для ультрабуків і офісних завдань. AMD Ryzen 7 5600X3D, натомість, демонструє кращу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 10232 проти 9743) і значно вищий результат у Passmark (21953 проти 17019), що свідчить про його перевагу в іграх та ресурсоємних обчисленнях. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel, якщо максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1260P має вищий показник у Cinebench R23 (1737 проти 1402), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5600X3D випереджає в Cinebench R23 (10232 проти 9743) та Passmark (21953 проти 17019), що робить його кращим для багатозадачності та ігор.
  • Інтегрована графіка: Intel має вбудоване графічне ядро, тоді як AMD його позбавлений — для роботи з Ryzen потрібна дискретна відеокарта.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал (100) за цим параметром, але Intel 1260P споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі.
  • Спеціалізовані завдання: AMD виграє в обробці файлів (984.7 MB/sec проти 795.1) та трасуванні променів, а Intel — у веб-серфінгу (226.5 pages/sec) та обробці фото.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 10232

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 88 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 8781

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1260P чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D, завдяки 3D V-Cache, забезпечує вищу ігрову продуктивність. Його результати в багатоядерних тестах значно кращі, що критично для сучасних ігор.

Чи підходить Intel Core i7 1260P для ноутбуків?

Так, це мобільний процесор, створений для тонких і легких ноутбуків. Він має вбудовану графіку та високу енергоефективність, що забезпечує тривалу автономність.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 7 5600X3D без дискретної відеокарти?

Ні, цей процесор не має інтегрованої графіки. Для роботи з ним обов'язково потрібна окрема відеокарта.

Який процесор краще для роботи з відеомонтажем?

AMD Ryzen 7 5600X3D має вищу багатоядерну продуктивність, що робить його кращим вибором для рендерингу та відеомонтажу, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність, але Intel Core i7 1260P споживає менше енергії завдяки своїй мобільній архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.