Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P та AMD Ryzen 9 3950X — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. i7 1260P (2022 рік) створений для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3950X (2019 рік) — це потужний десктопний CPU для робочих станцій. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то ігри, чи ресурсоємні обчислення.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3950X значно випереджає Intel Core i7 1260P у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 22876 проти 9743, а Passmark багатоядерний — 38748 проти 17019. Однак i7 1260P демонструє кращу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний — 2194 проти 1782) та вищу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність або рендеринг — обирайте Ryzen 9 3950X. Для повсякденних завдань та ігор, де важливий один потік, i7 1260P буде більш збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 3950X майже вдвічі потужніший за i7 1260P у Cinebench R23 (22876 vs 9743) та Passmark (38748 vs 17019).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1260P випереджає Ryzen 9 3950X у Geekbench 6 одноядерному (2194 vs 1782) та Passmark одноядерному (3291 vs 2705).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, що свідчить про високу ефективність для своїх класів, але i7 1260P споживає менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Інтегрована графіка: i7 1260P має вбудоване відеоядро (28 балів), тоді як Ryzen 9 3950X потребує дискретної графіки (48 балів за рахунок відсутності вбудованої, але кращої підтримки зовнішніх GPU).
  • Рік випуску та призначення: i7 1260P (2022) — мобільний процесор для ноутбуків, Ryzen 9 3950X (2019) — десктопний CPU для робочих станцій, що пояснює різницю в продуктивності та енергоспоживанні.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 22876

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 88 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 11367

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1260P чи AMD Ryzen 9 3950X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core i7 1260P має перевагу завдяки вищим частотам та кращим одноядерним тестам. Однак Ryzen 9 3950X також добре справляється з іграми, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати Ryzen 9 3950X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або наукових обчислень. Ryzen 9 3950X досі актуальний завдяки 16 ядрам та 32 потокам, хоча новіші моделі пропонують кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший: i7 1260P чи Ryzen 9 3950X?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у рейтингу, але Intel Core i7 1260P споживає значно менше енергії (TDP близько 28 Вт) порівняно з Ryzen 9 3950X (105 Вт), тому для ноутбуків i7 1260P є більш економічним вибором.

Чи можна порівнювати мобільний i7 1260P з десктопним Ryzen 9 3950X?

Так, але варто враховувати різне призначення: i7 1260P створений для тонких ноутбуків, а Ryzen 9 3950X — для стаціонарних ПК. У багатопотокових завданнях Ryzen значно потужніший, але i7 виграє в однопотокових сценаріях та мобільності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео: i7 1260P чи Ryzen 9 3950X?

Для відеомонтажу та рендерингу краще обрати AMD Ryzen 9 3950X завдяки більшій кількості ядер та вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 22876 проти 9743). Intel i7 1260P підійде для легкого монтажу завдяки кращій однопотоковій швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.