Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1260P vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1260P і Apple M2 — це два потужні процесори, які з'явилися у 2022 році та орієнтовані на тонкі ноутбуки. Перший побудований на архітектурі Alder Lake із поєднанням продуктивних та енергоефективних ядер, другий — власний ARM-чіп Apple із уніфікованою пам'яттю. Обидва пропонують високий рівень продуктивності, але підходять для різних екосистем і завдань. Розглянемо їхні ключові відмінності на основі тестів.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i7 1260P у більшості синтетичних тестів, особливо в однопотоковій продуктивності Geekbench 6 (2589 проти 2194) та швидкості роботи з файлами (1130 MB/s проти 795 MB/s). Водночас Intel демонструє кращі результати в Cinebench R23 багатоядерному (9743 проти 8667) та Passmark багатоядерному (17019 проти 15547). Обидва мають однакову оцінку енергоефективності, але M2 пропонує вищу інтегровану графіку. Вибір залежить від екосистеми: для Windows-ноутбуків — Intel, для Mac — Apple.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2589 проти 2194) та Passmark (3901 проти 3291), що дає перевагу в швидкодії повсякденних завдань.
  • Intel Core i7 1260P перевершує M2 у багатоядерному Cinebench R23 (9743 проти 8667) та Passmark (17019 проти 15547), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • M2 значно швидший у стисненні файлів (1130 MB/s проти 795 MB/s) та компіляції Clang (80.4 Klines/s проти 64.2 Klines/s), що свідчить про кращу оптимізацію ARM-архітектури.
  • Інтегрована графіка Apple M2 отримала вищий бал (31 проти 28), що забезпечує кращу продуктивність у фотообробці (107 images/s проти 88) та розмитті фону (42.1 images/s проти 38.4).
  • Intel випереджає M2 у трасуванні променів (14 Mpixels/s проти 10.5), що може бути корисним у професійних 3D-застосунках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1737 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 9743 8667

GeekBench v6

File compression 795.1 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 226.5 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 267.2 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 204.5 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 38.4 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 88 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2194 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 9280 10122

PassMark

Integer math 63.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 42.9 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 20.8M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 185.7 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1110 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 10.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3291 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 17019 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-1260P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1260P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1260P чи Apple M2?

Intel Core i7 1260P має вищий показник трасування променів (14 Mpixels/s) і кращу сумісність з іграми на Windows, тому він більш універсальний для геймінгу, хоча обидва не є ігровими рішеннями.

Чи варто обирати Apple M2 замість Intel для роботи з відео?

Так, Apple M2 демонструє кращу однопотокову продуктивність та швидкість обробки фото (107 images/s), що позитивно впливає на роботу в Final Cut Pro та інших оптимізованих програмах.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1260P чи Apple M2?

Обидва отримали однаковий бал енергоефективності (100), але M2 зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи MacBook.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Intel Core i7 1260P перевершує M2 у багатоядерному Cinebench R23 (9743 проти 8667) та Passmark (17019 проти 15547), що робить його кращим вибором для рендерингу та компіляції.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 1260P?

Intel Core i7 1260P краще впорається з багатопотоковими завданнями, такими як 3D-рендеринг, компіляція коду та трасування променів, особливо в екосистемі Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.