Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12650H vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12650H і Apple M4 (10-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, але вони належать до різних архітектур і орієнтовані на різні сценарії. Intel пропонує 10 ядер (6 продуктивних + 4 ефективних) з підтримкою Hyper-Threading, тоді як Apple M4 має 10 ядер (4 високопродуктивних + 6 енергоефективних) на базі ARM. Порівняємо їх за ключовими показниками: однопотокова та багатопотокова продуктивність, енергоефективність, інтегрована графіка та реальні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core i7 12650H за однопотоковою продуктивністю (93 проти 65 балів) і енергоефективністю, що робить його ідеальним для автономних пристроїв. У багатопотокових завданнях Intel зберігає невелику перевагу в Cinebench R23 (14230 проти 12124), але Apple M4 демонструє кращі результати в Geekbench 6 (15100 проти 10434) і швидше обробляє файли, компіляцію та веб-сторінки. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і сучасна архітектура — обирайте Apple M4. Для сумісності з x86-софтом і високою багатоядерною частотою — Intel.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3849 проти 2293), що дає перевагу в щоденних завданнях і браузингу.
  • Intel Core i7 12650H виграє в Cinebench R23 багатоядерному (14230 проти 12124), що свідчить про кращу оптимізацію для важких обчислень у x86-середовищі.
  • Apple M4 набагато швидше стискає файли (1500 MB/s проти 786 MB/s) та компілює код (118.3 Klines/s проти 76 Klines/s), що важливо для розробників.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Apple M4 досягає цього з меншим тепловиділенням, що подовжує автономність.
  • Інтегрована графіка Apple M4 (40 балів) трохи краща за Intel UHD (34 бали), особливо в задачах обробки фото та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1779 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 14230 12124

GeekBench v6

File compression 786 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 76 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 237.9 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 302.7 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 234.7 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 47.2 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 88.5 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 17.3 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2293 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 10434 15100

PassMark

Integer math 75.4 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 56.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 94M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 27.2M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 14.5 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 257.6 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1472 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 15.9B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 22565 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-12650H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.3 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 1.7 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 1280
TMUs 32 80
ROPs 16 40
Обчислювальні блоки 64 160
TGP 45 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 1,43 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12650H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 12650H чи Apple M4?

Intel Core i7 12650H має перевагу завдяки сумісності з більшістю ігор на Windows і вищій багатоядерній частоті. Apple M4 обмежений екосистемою macOS, але в оптимізованих іграх показує гідну продуктивність.

Чи підходить Apple M4 для відеомонтажу?

Так, Apple M4 чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, але для складних проектів краще обирати моделі з більшою кількістю ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 12650H на Apple M4?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple і потребуєте кращої однопотокової продуктивності та автономності — так. Для сумісності з Windows-софтом краще залишити Intel.

Який процесор краще для програмування?

Apple M4 швидше компілює код (118.3 Klines/s проти 76 Klines/s) і обробляє файли, що робить його кращим вибором для розробників, особливо в macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.