Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12650HX vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12650HX та Apple M2 Pro — це два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури: x86-64 від Intel та ARM від Apple. Перший вийшов у 2022 році, другий — на початку 2023-го. Обидва забезпечують високу продуктивність, але мають суттєві відмінності в енергоефективності, графіці та підтримці програмного забезпечення. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 12650HX виграє в багатопотокових завданнях Cinebench (18292 проти 13876) та має вищу одноядерну продуктивність у Passmark (2457 проти 4106 у M2 Pro, але тут M2 Pro значно випереджає). Однак Apple M2 Pro демонструє кращі показники в Geekbench 6 (одноядерний 2666 проти 2401) та значно вищу енергоефективність (100 балів в обох). Для ігор та сумісності з Windows краще підійде Intel, а для творчих завдань та автономності — Apple M2 Pro.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 12650HX має 6 ядер та інтегровану UHD Graphics (32EU), тоді як Apple M2 Pro використовує архітектуру ARM із вбудованою графікою, що забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях (39 балів проти 28).
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Intel показує 18292 бали, що на 32% більше, ніж у M2 Pro (13876), але в одноядерному Geekbench 6 M2 Pro випереджає Intel (2666 проти 2401).
  • Passmark CPU підтверджує перевагу M2 Pro в одноядерній продуктивності (4106 проти 2457) та багатоядерній (26571 проти 20612), що робить його швидшим у більшості повсякденних завдань.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Apple M2 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.
  • Intel Core i7 12650HX сумісний з Windows та x86-програмами, тоді як M2 Pro оптимізований для macOS та має обмежену підтримку віртуалізації Windows, але пропонує вищу продуктивність у нативних додатках.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1739 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 18292 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2401 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 12087 14489
File compression Немає даних 1630 MB/sec
Clang compilation Немає даних 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 356.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 352.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 266.9 pages/sec
Background blur Немає даних 53.8 images/sec
Photo processing Немає даних 126.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 17 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 2457 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 20612 26571
Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 359M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 338 MBytes/sec
Physics Немає даних 3624 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.5B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-12650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.0 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12650HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 13876

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 12650HX чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 12650HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості ігор, оптимізованих для x86. M2 Pro має потужну графіку, але менше ігор доступно на macOS.

Чи варто обирати Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, M2 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій продуктивності в Geekbench 6 та енергоефективності, що забезпечує швидке рендеринг і тривалу роботу від батареї.

Який процесор має кращу одноядерну продуктивність?

Apple M2 Pro має вищу одноядерну продуктивність за даними Passmark (4106 проти 2457) та Geekbench 6 (2666 проти 2401), що робить його швидшим у більшості повсякденних завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Pro зазвичай споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Який процесор вибрати для програмування та компіляції?

Для програмування під macOS краще M2 Pro завдяки високій продуктивності в Clang (125.3 Klines/sec). Для Windows та x86-сумісності підійде Intel Core i7 12650HX.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.