Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12650HX vs Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для ноутбука — це завжди компроміс між продуктивністю та енергоефективністю. Сьогодні порівнюємо Intel Core i7 12650HX (2022 рік, архітектура Alder Lake) і Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 (2024 рік, ARM-архітектура). Обидва чипи призначені для мобільних пристроїв, але мають принципово різні підходи: x86-64 від Intel та ARM від Qualcomm. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, енергоспоживанні та інтегрованій графіці.

Короткий висновок. Intel Core i7 12650HX виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18292 проти 8644) і пропонує вищу однопотокову продуктивність (1739 проти 1129 у Cinebench). Однак Snapdragon X Plus демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром) і помітно вищі результати в Passmark (одноядерний: 3091 проти 2457, багатоядерний: 22050 проти 20612). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу або компіляції — обирайте Intel. Для тривалої автономної роботи та легких завдань краще підійде Snapdragon.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 12650HX має 6 продуктивних ядер (Alder Lake), тоді як Snapdragon X Plus побудований на ARM-архітектурі з іншою кількістю ядер (точні дані не вказані).
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Intel набирає 18292 бали, що більш ніж удвічі перевищує результат Snapdragon (8644).
  • Snapdragon X Plus випереджає Intel у Passmark: одноядерний 3091 проти 2457, багатоядерний 22050 проти 20612.
  • Інтегрована графіка Snapdragon оцінюється вище (32 бали проти 28), що може дати перевагу в базових графічних завданнях.
  • Дата виходу Snapdragon X Plus — квітень 2024 року, що робить його новішим рішенням із потенційно кращою енергоефективністю.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1739 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 18292 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2401 2349
Geekbench 6 (багатоядерний) 12087 12981
File compression Немає даних 1070 MB/sec
Clang compilation Немає даних 113 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 311.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 325.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 220.6 pages/sec
Background blur Немає даних 58.1 images/sec
Photo processing Немає даних 121.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 18.8 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 2457 3091
Passmark CPU (багатоядерний) 20612 22050
Integer math Немає даних 55.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 84.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 310M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 222.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1802 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.3B Matrices/sec

Загальна інформація

Виробник Intel Qualcomm
Дата виходу 10 травня 2022 24 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Snapdragon X
Номер моделі i7-12650HX X1P-64-100
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Qualcomm Adreno X1

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 2.0 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 23 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Custom
Критична температура 100°C Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Qualcomm Adreno X1
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 256 1536
TMUs 16 48
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 32 6
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 3.7-4.6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8448
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 135 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12650HX Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100)
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1129
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 8644

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 12650HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench 1739 проти 1129), що важливо для ігор. Однак Snapdragon X Plus отримав вищий бал за інтегровану графіку (32 проти 28), тому для легких ігор він теж може бути прийнятним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100). Snapdragon X Plus, як ARM-чип, зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, що може забезпечити довшу автономність ноутбука.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та рендерингу?

Intel Core i7 12650HX значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний 18292 проти 8644), тому він краще впорається з рендерингом, компіляцією коду та іншими ресурсомісткими процесами.

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через новизну?

Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році, тому він має сучаснішу архітектуру та потенційно кращу підтримку нових технологій. Однак для сумісності з x86-програмами може знадобитися емуляція, що впливає на продуктивність.

Який процесор має кращі показники в Passmark?

Snapdragon X Plus випереджає Intel в обох тестах Passmark: одноядерний 3091 проти 2457, багатоядерний 22050 проти 20612. Це свідчить про його високу загальну продуктивність у синтетичних тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.