Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1265U vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1265U та AMD Ryzen 7 5800X3D — це два процесори з різним призначенням. Перший створено для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — для потужних ігрових та робочих систем. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1265U виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для офісних завдань та роботи в дорозі. AMD Ryzen 7 5800X3D, завдяки 3D V-Cache, значно потужніший у багатопотокових сценаріях та іграх, але потребує більше енергії. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте Intel, для максимальної продуктивності — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 1265U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1738 проти 1453), що дає перевагу в швидкодії простих завдань.
  • AMD Ryzen 7 5800X3D значно потужніший у багатоядерному Cinebench R23 (14804 проти 8108), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core i7 1265U демонструє кращу енергоефективність (100 балів), що робить його придатним для тонких ноутбуків.
  • AMD Ryzen 7 5800X3D перевершує Intel у тестах File compression (1240 MB/s проти 634.5 MB/s) та Ray tracing (19.9 Mpixels/s проти 10.8 Mpixels/s).
  • У ігрових та багатозадачних сценаріях AMD Ryzen 7 5800X3D забезпечує вищу продуктивність завдяки більшій кількості ядер та кешу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1738 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 8108 14804

GeekBench v6

File compression 634.5 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 51.3 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 165.7 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 192.9 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 210.5 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 35.9 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 69.9 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 10.8 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2311 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 7285 11198

PassMark

Integer math 50.9 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 33.8 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 17.5M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 150.9 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 888 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3196 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 13809 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-1265U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1265U Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1265U чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій багатопотоковій продуктивності. Intel Core i7 1265U більше підходить для офісних завдань.

Чи підходить Intel Core i7 1265U для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Для професійного рендерингу AMD Ryzen 7 5800X3D буде значно продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i7 1265U має вищий показник енергоефективності (100 балів), тому він краще підходить для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори належать до різних сегментів: Intel Core i7 1265U — мобільний, AMD Ryzen 7 5800X3D — десктопний. Ціна залежить від платформи.

Який процесор обрати для програмної компіляції?

AMD Ryzen 7 5800X3D значно швидший у Clang compilation (80.7 Klines/s проти 51.3 Klines/s), тому він кращий для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.