Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1265U vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1265U та AMD Ryzen 7 9700X — це процесори з різними філософіями: перший створений для енергоефективних ультрабуків, другий — для потужних настільних систем. Core i7 1265U (2022) пропонує 10 ядер із гібридною архітектурою, тоді як Ryzen 7 9700X (2024) базується на архітектурі Zen 5 із 8 високопродуктивними ядрами. Порівняємо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9700X значно перевершує Intel Core i7 1265U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 19538 проти 8108) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 3331 проти 2311). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх робочих завданнях — від компіляції до рендерингу. Однак Core i7 1265U виграє в енергоефективності та призначений для мобільних пристроїв, де важливі автономність і компактність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 7 9700X. Для ноутбука з тривалим часом роботи — i7 1265U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 9700X має майже вдвічі вищий бал за багатопотокові тести (Passmark багатоядерний: 37343 проти 13809) завдяки потужнішим ядрам Zen 5.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100-бальний рейтинг енергоефективності, але i7 1265U споживає значно менше (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 9700X набирає 51 бал проти 26 у i7 1265U, що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції: Ryzen 7 9700X компілює 140.9 Klines/sec, тоді як i7 1265U — лише 51.3 Klines/sec, що робить AMD кращим вибором для розробників.
  • Рендеринг та обробка зображень: У тесті Ray tracing Ryzen 7 9700X показує 30.6 Mpixels/sec проти 10.8 у i7 1265U, а в Photo processing — 127.3 images/sec проти 69.9.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1738 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 8108 19538

GeekBench v6

File compression 634.5 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 51.3 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 165.7 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 192.9 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 210.5 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 35.9 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 69.9 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 10.8 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2311 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 7285 17511

PassMark

Integer math 50.9 GOps/sec 120.9 GOps/sec
Floating point math 33.8 GOps/sec 79 GOps/sec
Find prime numbers 46M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 17.5M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 22 GBytes/sec
Data compression 150.9 MBytes/sec 438.9 MBytes/sec
Physics 888 Frames/sec 2293 Frames/sec
Extended instructions 8.4B Matrices/sec 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3196 4650
Passmark CPU (багатоядерний) 13809 37343

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі i7-1265U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,8 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1265U Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1265U чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3331 проти 2311) та кращій інтегрованій графіці. Для ігор на стаціонарному ПК Ryzen 7 9700X — очевидний вибір.

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core i7 1265U розрахований на TDP 15 Вт, тоді як Ryzen 7 9700X має TDP 65 Вт. Однак обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що свідчить про оптимізацію в межах свого класу.

Чи підходить Intel Core i7 1265U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 8108) достатня для легкого монтажу, але Ryzen 7 9700X (19538) впорається зі складними проєктами значно швидше.

Який процесор краще підходить для роботи з кодом та компіляції?

AMD Ryzen 7 9700X значно швидший: 140.9 Klines/sec проти 51.3 Klines/sec у тесті Clang compilation. Для розробників він є кращим вибором.

Чи можна порівнювати мобільний i7 1265U з настільним Ryzen 7 9700X?

Так, але це порівняння різних класів: i7 1265U створений для ультрабуків, а Ryzen 7 9700X — для потужних ПК. Вибирайте залежно від форм-фактора: ноутбук чи стаціонар.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.