Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1265U vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1265U та Apple M4 Pro (12-Core) — це два процесори, створені для різних платформ і завдань. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на ультрабуки з енергоефективністю, другий — потужний чип Apple 2024 року для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими робочими або творчими сценаріями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно перевершує Intel Core i7 1265U за багатопотоковою та однопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 2,4 рази вищий (19691 проти 8108). M4 Pro також лідирує в Geekbench 6, обробці фото та трасуванні променів. Водночас i7 1265U залишається гідним вибором для офісних завдань завдяки низькому енергоспоживанню, але для важких робочих навантажень M4 Pro — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3846 проти 2311 у i7 1265U.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 M4 Pro набирає 19691 бал, що в 2,4 рази більше за 8108 балів i7 1265U.
  • M4 Pro демонструє кращу інтегровану графіку (63 бали проти 26), що важливо для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Intel Core i7 1265U вийшов у лютому 2022 року, тоді як M4 Pro — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.
  • M4 Pro значно швидший у стисненні файлів (2080 MB/s проти 634.5 MB/s) та компіляції коду (162.6 Klines/s проти 51.3 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1738 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 8108 19691

GeekBench v6

File compression 634.5 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 51.3 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 165.7 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 192.9 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 210.5 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 35.9 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 69.9 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 10.8 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2311 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 7285 20093

PassMark

Integer math 50.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 33.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 46M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 17.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 9.5 GBytes/sec Немає даних
Data compression 150.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 888 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 8.4B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3196 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 13809 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-1265U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1,8 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.3 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1265U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Pro (12-Core) має потужнішу інтегровану графіку та вищу частоту кадрів у трасуванні променів, тому він краще впорається з іграми, особливо на Mac. Intel i7 1265U більше підходить для легких ігор або старих проєктів.

Чи варто переплачувати за Apple M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — M4 Pro забезпечує в 2-3 рази вищу продуктивність. Для звичайних офісних завдань i7 1265U буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), але M4 Pro досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним для складних завдань.

Який процесор краще підходить для ноутбуків?

Intel i7 1265U створений для ультрабуків на Windows, тоді як M4 Pro — для професійних MacBook Pro. Вибір залежить від платформи: для macOS — M4 Pro, для Windows — i7 1265U.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 та ARM), порівняння за бенчмарками показує, що M4 Pro значно потужніший. Проте вибір також залежить від сумісності з вашим ПЗ.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.