Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700F vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700F і AMD Ryzen 5 7540U — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — потужний десктопний камінь для стаціонарних ПК, орієнтований на високу багатопотокову продуктивність. Другий — мобільний чип для ноутбуків, створений з акцентом на енергоефективність і компактність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700F значно випереджає AMD Ryzen 5 7540U у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищий (20658 проти 9892). Він також потужніший в однопотокових тестах, що робить його кращим вибором для ігор, рендерингу та компіляції. Натомість Ryzen 5 7540U пропонує вищу швидкість стиснення файлів (988.4 MB/sec) і кращу енергоефективність, що важливо для автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК, обирайте i7-12700F. Для мобільного використання з балансом швидкості та економії енергії підійде Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 12700F набирає 20658 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), що вдвічі більше за 9892 у Ryzen 5 7540U.
  • Однопотокова швидкість: i7-12700F лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з 2605 балами проти 2405 у конкурента.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ryzen 5 7540U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії.
  • Інтегрована графіка: i7-12700F не має вбудованого відеоядра, тоді як Ryzen 5 7540U оснащений інтегрованою графікою, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення: AMD Ryzen 5 7540U випереджає в тесті File compression (988.4 MB/sec проти 829.9 MB/sec), що корисно для архівації даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1850 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 20658 9892

GeekBench v6

File compression 829.9 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 120.8 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.9 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 390.3 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 261.8 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 98.8 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2605 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 13076 8822

PassMark

Integer math 106.9 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 82.1 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 100M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 40.2M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 20.4 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 388.6 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 1493 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 25.1B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3871 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 30692 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 січня 2022 23 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-12700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 740M

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 180 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP7
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700F Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12700F чи AMD Ryzen 5 7540U?

Intel Core i7 12700F значно потужніший в однопотокових і багатопотокових тестах, тому він краще підходить для ігор на стаціонарному ПК. Ryzen 5 7540U — мобільний чип, який може запускати ігри, але поступається за продуктивністю.

Чи потрібна дискретна відеокарта для Intel Core i7 12700F?

Так, оскільки i7-12700F не має інтегрованої графіки. Для роботи з монітором обов'язково потрібна окрема відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ryzen 5 7540U споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 5 7540U?

Ryzen 5 7540U оптимальний для роботи з архівами (швидкість стиснення 988.4 MB/sec), веб-серфінгу та офісних завдань у ноутбуках, де важлива автономність.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i7 12700F значно швидший у Clang compilation (120.8 Klines/sec проти 63.6 Klines/sec), тому він кращий для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.