Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700F vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700F та Apple M2 Max — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та екосистеми. i7-12700F вийшов у січні 2022 року та є флагманом середнього сегмента Intel для настільних ПК, тоді як M2 Max (січень 2023) — це топовий чип Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro. Обидва мають високі оцінки енергоефективності (100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700F виграє в багатоядерних синтетичних тестах Cinebench R23 (20658 проти 14767) та Passmark (30692 проти 26633), що робить його кращим вибором для важких обчислювальних завдань на стаціонарному ПК. Натомість Apple M2 Max демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2695 проти 2605), кращу швидкість у стисненні файлів (1690 MB/s) та обробці фото (149.6 images/s). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність і ви не обмежені екосистемою Apple — обирайте i7-12700F. Для мобільності, енергоефективності та роботи з графікою краще підійде M2 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 12700F значно випереджає M2 Max у Cinebench R23 (20658 vs 14767) та Passmark (30692 vs 26633), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Max має вищий результат у Geekbench 6 (2695 vs 2605) та Passmark (4143 vs 3871), що забезпечує кращу швидкість у повсякденних завданнях та іграх, оптимізованих під одне ядро.
  • Робота з файлами та графікою: M2 Max значно швидше стискає файли (1690 vs 829.9 MB/s) та обробляє фото (149.6 vs 98.8 images/s), що важливо для креативних професіоналів.
  • Трасування променів: Intel Core i7 12700F випереджає M2 Max у тесті Ray tracing (28.4 vs 17 Mpixels/sec), що дає перевагу в іграх з апаратним прискоренням трасування.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1850 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 20658 14767

GeekBench v6

File compression 829.9 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 120.8 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.9 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 390.3 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 261.8 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 98.8 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2605 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 13076 14891

PassMark

Integer math 106.9 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 82.1 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 100M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 40.2M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 20.4 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 388.6 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1493 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 25.1B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3871 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 30692 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 січня 2022 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-12700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 180 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 12700F чи Apple M2 Max?

Intel Core i7 12700F краще підходить для ігор, оскільки має вищу багатопотокову продуктивність та кращий результат у трасуванні променів (28.4 vs 17 Mpixels/sec). M2 Max також здатний запускати ігри, але через обмеження екосистеми macOS вибір ігор менший.

Чи варто вибрати Apple M2 Max замість Intel Core i7 12700F для відеомонтажу?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій швидкості стиснення файлів (1690 MB/s) та обробці фото (149.6 images/s). Однак для складного рендерингу i7-12700F може бути продуктивнішим через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 12700F та Apple M2 Max безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), тести Cinebench, Geekbench та Passmark дозволяють об'єктивно порівняти їхню продуктивність. Однак вибір залежить від вашої екосистеми: Windows/ПК проти macOS.

Який процесор краще для компіляції коду?

Apple M2 Max незначно випереджає Intel Core i7 12700F у тесті Clang compilation (131.8 vs 120.8 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють в macOS. Однак різниця невелика.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.