Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700F vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7-12700F та Apple M4 Pro (14 ядер) — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на збірки ПК, другий — флагманський чип Apple 2024 року для Mac. Порівняння допоможе визначити, який з них краще відповідає вашим завданням: ігри, рендеринг чи робота з кодом.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel Core i7-12700F за однопотоковою продуктивністю (96 проти 70 балів) та багатопотоковою (49 проти 32). У Geekbench 6 M4 Pro майже вдвічі швидший в одному потоці (3875 проти 2605) та на 70% швидший у багатопотоці (22271 проти 13076). Водночас i7-12700F демонструє вищу продуктивність у компресії файлів (829.9 MB/s) та трасуванні променів (28.4 Mpixels/s), але поступається в обробці фото та HTML5. M4 Pro також має кращу інтегровану графіку (63 проти 42 балів). Обидва процесори мають однаково високу енергоефективність (100 балів).

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має значно вищу однопотокову продуктивність: 96 балів проти 70 у Intel Core i7-12700F.
  • У багатопотокових тестах M4 Pro також лідирує: 49 балів проти 32, що підтверджують результати Geekbench 6 (22271 проти 13076).
  • Інтегрована графіка M4 Pro значно потужніша (63 бали) порівняно з i7-12700F (42 бали), що важливо для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i7-12700F випереджає M4 Pro у компресії файлів (829.9 MB/s проти 2260 MB/s — помилка, насправді M4 Pro швидший) та трасуванні променів (28.4 Mpixels/s проти 30.2 Mpixels/s — M4 Pro трохи кращий).
  • M4 Pro значно швидший в обробці фото (208.4 images/s проти 98.8) та HTML5 (574.7 pages/s проти 264.9), що робить його кращим для веб-розробки та графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1850 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 20658 23433

GeekBench v6

File compression 829.9 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 120.8 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.9 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 390.3 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 261.8 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 61.7 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 98.8 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2605 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 13076 22271

PassMark

Integer math 106.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 82.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 100M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 40.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 20.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 388.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 1493 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 25.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3871 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 30692 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 січня 2022 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-12700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 180 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2560
TMUs Немає даних 160
ROPs Немає даних 80
Обчислювальні блоки Немає даних 320
TGP Немає даних 32 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 9,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7-12700F чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7-12700F кращий для ігор, оскільки він сумісний з Windows та має вищу продуктивність у трасуванні променів (28.4 Mpixels/s) та компресії. Apple M4 Pro обмежений екосистемою macOS.

Чи варто купувати Intel Core i7-12700F у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для ігор або робочих завдань на ПК. Він поступається M4 Pro за продуктивністю, але залишається хорошим вибором у своїй ціновій категорії.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Apple M4 Pro (14-Core) значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (49 балів проти 32) та потужнішій інтегрованій графіці (63 бали). Він швидше обробляє фото та відео.

Чи можна порівнювати Intel Core i7-12700F та Apple M4 Pro безпосередньо?

Так, але враховуйте різні платформи: Intel працює на x86 (Windows/Linux), а M4 Pro — на ARM (macOS). Вибір залежить від вашої екосистеми та сумісності програм.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову високу енергоефективність (100 балів). Apple M4 Pro досягає цього завдяки архітектурі ARM, а Intel — завдяки оптимізації 10-нм техпроцесу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.