Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700H vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700H та AMD Ryzen 7 5800HS — два потужних процесори для ноутбуків, які часто зустрічаються в ігрових та робочих моделях. Перший вийшов у січні 2022 року, другий — роком раніше. Обидва мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою: Intel використовує гібридну конфігурацію ядер, а AMD — класичну 8-ядерну. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, ігрову продуктивність та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700H випереджає AMD Ryzen 7 5800HS майже за всіма ключовими показниками: у Cinebench R23 багатоядерний результат на 55% вищий (16308 проти 10472), а одноядерний — на 33% (1779 проти 1339). У Geekbench 6 перевага ще помітніша: +24% в одноядерному та +57% у багатоядерному тесті. Однак Ryzen 7 5800HS демонструє практично однакову з Intel продуктивність у трасуванні променів (18.1 vs 18 Mpixels/sec) і має вищу енергоефективність за суб'єктивною оцінкою. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у складних завданнях — обирайте Intel. Для тривалої автономної роботи та помірного навантаження AMD залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 12700H набирає 16308 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 7 5800HS — лише 10472, що на 55% менше.
  • Одноядерна швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Intel (2353) на 24% вищий за AMD (1892).
  • Швидкість стиснення файлів: Intel обробляє 907 MB/сек проти 473.2 MB/сек у AMD — майже вдвічі швидше.
  • Веб-продуктивність: у тесті HTML5 Browser Intel показує 270.3 сторінки/сек, AMD — лише 106.3 сторінки/сек.
  • Інтегрована графіка: за оцінками, Intel має кращу вбудовану графіку (37 балів проти 29), що важливо для ноутбуків без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1779 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 16308 10472

GeekBench v6

File compression 907 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 83.6 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 270.3 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 350.7 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 236.4 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 44.8 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 95.7 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 18 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2353 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 11165 7109

PassMark

Integer math 92.1 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 66.4 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 95M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 34.1M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 18 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 306.9 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 1536 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 18.2B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3582 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 26132 20066

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i7-12700H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.3 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 28x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 768 512
TMUs 48 32
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700H Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12700H чи AMD Ryzen 7 5800HS?

Intel Core i7 12700H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. У поєднанні з потужною відеокартою він дасть більше FPS, особливо в сучасних проектах.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800HS у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для роботи з текстом, перегляду відео або легких завдань. Він все ще справляється з більшістю повсякденних сценаріїв і має хорошу автономність.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Intel Core i7 12700H значно швидший: обробка фото — 95.7 зображень/сек проти 46.7 у AMD, а розмиття фону — 44.8 зображень/сек проти 26.6.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5800HS для професійної роботи?

Для більшості професійних завдань (компіляція коду, рендеринг PDF) AMD все ще достатньо, але Intel помітно випереджає його в багатопотокових сценаріях, таких як відеомонтаж або 3D-моделювання.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але AMD традиційно споживає менше в пікових навантаженнях, що може подовжити час роботи ноутбука від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.