Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700H vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700H та Apple M2 Max — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для ігрових ноутбуків та робочих станцій на Windows, другий — для MacBook Pro. Обидва чипи демонструють високу продуктивність, але підходять для різних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає Intel Core i7 12700H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2695 vs 2353) та енергоефективністю. Він також значно швидший у завданнях, як-от стиснення файлів (1690 MB/s проти 907 MB/s) та компіляція коду. Однак Intel i7 12700H має вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1779 проти 1625) і трохи кращий багатоядерний Passmark. Якщо вам потрібна універсальність для ігор та Windows-сумісність — обирайте Intel. Для творчих завдань та автономності — M2 Max.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (2695 проти 2353) та Passmark (4143 проти 3582).
  • Intel Core i7 12700H перевершує M2 Max в одноядерному Cinebench R23 (1779 проти 1625) та багатоядерному Passmark (26132 проти 26633 — мінімальна різниця).
  • M2 Max значно швидший у стисненні файлів (1690 MB/s проти 907 MB/s) та компіляції коду (131.8 Klines/s проти 83.6 Klines/s).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність за оцінками, але M2 Max традиційно ефективніший у реальних сценаріях.
  • Intel i7 12700H сумісний з Windows та іграми, тоді як M2 Max оптимізований для macOS та професійних додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1779 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 16308 14767

GeekBench v6

File compression 907 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 83.6 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 270.3 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 350.7 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 236.4 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 44.8 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 95.7 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 18 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2353 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 11165 14891

PassMark

Integer math 92.1 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 66.4 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 95M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 34.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 18 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 306.9 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1536 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 18.2B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3582 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 26132 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-12700H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.7 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 4864
TMUs 48 304
ROPs 24 152
Обчислювальні блоки 96 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12700H чи Apple M2 Max?

Intel Core i7 12700H кращий для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. M2 Max також може запускати ігри через Rosetta, але поступається в нативній продуктивності.

Чи варто вибирати Apple M2 Max для відеомонтажу?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки потужній інтегрованій графіці та оптимізації в Final Cut Pro. Він швидше обробляє відео та ефекти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високу енергоефективність, але Apple M2 Max зазвичай споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Чи можна порівнювати ці процесори за багатопотоковою продуктивністю?

Так, за багатоядерними тестами M2 Max випереджає Intel у Geekbench 6 (14891 проти 11165), але Intel має трохи вищий результат у Passmark (26132 проти 26633). Різниця залежить від завдання.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 Max значно швидший у компіляції коду (131.8 Klines/s проти 83.6 Klines/s) та роботі з файлами, тому він кращий для розробників, особливо в екосистемі macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.