Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700K vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700K та AMD Ryzen 9 7900 — два потужних процесори, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2021 році на архітектурі Alder Lake, другий — у 2023 на Zen 4. Обидва мають інтегровану графіку та високу однопотокову продуктивність, але відрізняються кількістю ядер, частотами та енергоспоживанням. Який з них краще впорається з вашими завданнями — розбираємо в детальному порівнянні.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 випереджає Intel Core i7 12700K за більшістю бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях (Passmark багатоядерний: 48844 проти 34595). Він також має кращу інтегровану графіку (62 проти 46 балів) та вищу однопотокову продуктивність. Однак i7-12700K залишається сильним суперником у ціновому сегменті, пропонуючи відмінну швидкість в іграх і робочих додатках. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та рендерингу — обирайте Ryzen 9 7900. Для збалансованого ПК з акцентом на ігри та бюджет — i7-12700K.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900 має вищу багатопотокову продуктивність: Passmark багатоядерний 48844 проти 34595 у Intel Core i7 12700K.
  • Ryzen 9 7900 демонструє кращу однопотокову швидкість у Geekbench 6 (2947 проти 2627), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon 610M (62 бали) значно потужніша за Intel UHD 770 (46 балів), що дозволяє комфортніше працювати без дискретної відеокарти.
  • У тестах обробки даних Ryzen 9 7900 швидше: стиснення файлів 1690 MB/s проти 1230 MB/s, компіляція Clang 149.9 Klines/s проти 122.3 Klines/s.
  • Intel Core i7 12700K вийшов на ринок раніше (2021 рік) і часто має нижчу ціну, що робить його більш доступним вибором для збірки ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1935 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 22970 24444

GeekBench v6

File compression 1230 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 122.3 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 382.6 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 374.5 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 267.6 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 55.9 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 98.2 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 29.6 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2627 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 14714 17401

PassMark

Integer math 114.3 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 88.3 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 116M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 46M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 23.5 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 449.1 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1805 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 29B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4029 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 34595 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 жовтня 2021 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-12700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 3.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.7 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 190 Вт 142 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,77 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700K Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 12700K чи AMD Ryzen 9 7900?

Обидва процесори чудово справляються з іграми, але Ryzen 9 7900 має невелику перевагу завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2947 проти 2627). Втім, i7-12700K також забезпечує високий FPS і може бути вигіднішим за ціною.

Чи варто купувати Intel Core i7 12700K у 2024 році?

Так, i7-12700K залишається актуальним завдяки високій продуктивності в іграх і робочих завданнях. Він особливо привабливий, якщо ви знайдете його зі знижкою, оскільки поступається новішим моделям лише в багатопотокових сценаріях.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900 краще підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark 48844 проти 34595). Він швидше обробляє складні проекти в Blender, Adobe Premiere тощо.

Чи можна використовувати ці процесори без дискретної відеокарти?

Так, обидва мають інтегровану графіку. Однак AMD Ryzen 9 7900 з графікою Radeon 610M (62 бали) забезпечує кращу продуктивність для перегляду відео, роботи з документами та легких ігор, ніж Intel UHD 770 (46 балів).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7900 виготовлений за новішим техпроцесом (5 нм), що дозволяє йому бути більш ефективним при вищих навантаженнях. У реальних умовах він споживає менше енергії за аналогічну продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.