Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700KF vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700KF та Apple M1 — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський десктопний CPU для ПК на архітектурі Alder Lake з 12 ядрами, другий — перший ARM-чіп Apple для Mac, що славиться енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700KF значно випереджає Apple M1 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 22784 проти 7800, Geekbench 6 багатоядерний — 15378 проти 8765. Він також швидший в одноядерних тестах (1949 проти 1514) та у більшості прикладних сценаріїв, таких як компіляція Clang (127.7 проти 71.3 Klines/sec). Однак Apple M1 виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для ноутбуків Mac. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ПК — обирайте i7 12700KF, а для автономності та екосистеми Apple — M1.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 12700KF має 12 ядер (8 продуктивних + 4 ефективних) проти 8 ядер (4 продуктивних + 4 ефективних) у Apple M1, що дає перевагу в багатозадачності.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест i7 12700KF набирає 22784 бали, тоді як M1 — лише 7800, що майже втричі менше.
  • Apple M1 значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що дозволяє йому працювати в пасивних системах охолодження, тоді як i7 12700KF потребує потужного кулера.
  • У тесті Ray Tracing i7 12700KF показує 30 Mpixels/sec проти 9.28 Mpixels/sec у M1, що робить його кращим для рендерингу.
  • Apple M1 має інтегровану графіку з 8 ядрами, яка перевершує вбудоване відео Intel (UHD 770) у i7 12700KF, але останній підтримує дискретні відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1949 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 22784 7800

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 127.7 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 352.3 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 458.3 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 275.7 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 70.5 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 126.2 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2790 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 15378 8765

PassMark

Integer math 113.8 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 88 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 45.4M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 23.4 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 446.6 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 1781 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 28.9B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4008 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 34330 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i7-12700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.7 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 190 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 12700KF чи Apple M1?

Intel Core i7 12700KF значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1949 проти 1514) та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Apple M1 обмежений екосистемою Mac і не підтримує більшість сучасних ігор.

Чи варто обирати Apple M1 замість Intel Core i7 12700KF для роботи?

Для важких обчислювальних завдань, як-от компіляція коду або рендеринг, i7 12700KF значно потужніший (Clang: 127.7 проти 71.3 Klines/sec). M1 підійде для легших завдань, де важлива автономність і тиха робота.

Який процесор енергоефективніший: i7 12700KF чи M1?

Apple M1 значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі. Він споживає близько 10-15 Вт, тоді як i7 12700KF — до 190 Вт під навантаженням. M1 ідеальний для ноутбуків з тривалим часом роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 12700KF та Apple M1 напряму?

Так, але варто враховувати різні архітектури та платформи. i7 12700KF — для ПК на Windows/Linux, M1 — для Mac. Вибір залежить від вашої екосистеми та потреб у продуктивності.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (8 ядер GPU), яка підходить для базового редагування відео та ігор. Intel UHD 770 у i7 12700KF слабша, але процесор підтримує дискретні відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.