Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700KF vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700KF та Apple M1 Pro — два потужні процесори, створені для різних платформ і завдань. Перший — флагманський чип Intel для настільних ПК із гібридною архітектурою, другий — фірмовий ARM-процесор Apple для MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: від кількості ядер і частот до реальної продуктивності в синтетичних тестах та енергоспоживання. Який із них краще впорається з вашими завданнями? Читайте далі.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700KF випереджає Apple M1 Pro за багатоядерною продуктивністю в Cinebench R23 (22784 проти 12108) та Geekbench 6 (15378 проти 10305), що робить його кращим вибором для важких обчислень, рендерингу та ігор на ПК. Однак M1 Pro демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1230 MB/s проти 1070 MB/s) і значно кращу енергоефективність, що ідеально для автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна сира потужність — обирайте i7-12700KF, але для мобільної роботи з тривалим часом роботи від батареї M1 Pro буде розумнішим рішенням.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 12700KF набирає 22784 бали в Cinebench R23, що майже вдвічі більше, ніж 12108 у M1 Pro.
  • Одноядерна швидкість: i7-12700KF також лідирує з 1949 балами в Cinebench R23 проти 1529 у M1 Pro, що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M1 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має потужнішу вбудовану графіку (34 бали проти 46 у i7-12700KF?), але фактично i7-12700KF не має вбудованої графіки (потрібна дискретна), тоді як M1 Pro забезпечує гідну продуктивність без окремої відеокарти.
  • Платформа та сумісність: i7-12700KF потребує окремої материнської плати та відеокарти, тоді як M1 Pro інтегрований у MacBook Pro, що обмежує апгрейд, але забезпечує оптимізацію системи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1949 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 22784 12108

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 127.7 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 352.3 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 458.3 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 275.7 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 70.5 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 126.2 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2790 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 15378 10305

PassMark

Integer math 113.8 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 88 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 45.4M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 23.4 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 446.6 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1781 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 28.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4008 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 34330 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i7-12700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 2.7 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 190 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12700KF чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 12700KF значно потужніший для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (2790 у Geekbench 6 проти 2328) та сумісності з більшістю ігор на Windows. M1 Pro обмежений екосистемою macOS і має менше ігрових оптимізацій.

Чи варто обирати Apple M1 Pro замість Intel Core i7 12700KF для роботи з відео?

Так, якщо ви працюєте в Final Cut Pro або інших оптимізованих для M1 Pro додатках — його енергоефективність і апаратне декодування дають перевагу. Для Adobe Premiere на Windows i7-12700KF може бути швидшим завдяки вищій багатоядерній потужності.

Який процесор споживає менше енергії?

Apple M1 Pro споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує тривалу автономність у MacBook Pro. Intel Core i7 12700KF потребує потужного охолодження та блоку живлення, особливо під навантаженням.

Чи можна порівнювати ці процесори за кількістю ядер?

Так, але архітектури різні: i7-12700KF має 12 ядер (8 продуктивних + 4 ефективних), а M1 Pro — 10 ядер (8 продуктивних + 2 ефективних). Однак через різні набори інструкцій та частоти краще орієнтуватися на реальні тести.

Який процесор краще підходить для збірки ПК?

Intel Core i7 12700KF — чудовий вибір для настільного ПК з можливістю апгрейду та вибором компонентів. M1 Pro вбудований у MacBook Pro і не призначений для окремої збірки, тому для ПК обирайте i7-12700KF.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.