Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700KF vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700KF та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, створені для різних завдань. Перший — флагманський чип для настільних ПК з архітектурою Alder Lake, другий — топове рішення Apple для професійних Mac. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra випереджає Intel Core i7 12700KF у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 28924 проти 22784) та енергоефективності, що робить його ідеальним для відеомонтажу, компіляції та роботи з великими даними. Водночас i7 12700KF демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1949 проти 1735) і кращу інтегровану графіку для ігор, а також пропонує ширшу сумісність з ПК-компонентами. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі — обирайте M2 Ultra. Для гнучкості, ігор та апгрейдів — i7 12700KF.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra значно потужніший у багатоядерних завданнях (Geekbench 6 багатоядерний: 21387 проти 15378), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 12700KF випереджає M2 Ultra в одноядерних тестах (Cinebench R23 одноядерний: 1949 проти 1735), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (64 проти 46), що робить його кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Екосистема та сумісність: Intel i7 12700KF сумісний з широким спектром материнських плат і компонентів, тоді як M2 Ultra обмежений продуктами Apple (Mac Studio, Mac Pro).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1949 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 22784 28924

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 127.7 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 352.3 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 458.3 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 275.7 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 70.5 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 126.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2790 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 15378 21387

PassMark

Integer math 113.8 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 88 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 45.4M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 23.4 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 446.6 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1781 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 28.9B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4008 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 34330 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-12700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 3.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.7 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 24
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 190 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (76-core)

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 12700KF кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M2 Ultra також може запускати ігри, але вибір ігор для macOS обмежений.

Чи варто вибирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці. Він значно швидший у рендерингу та компіляції, ніж i7 12700KF.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але M2 Ultra споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань завдяки архітектурі ARM, що робить його більш ефективним у тривалих робочих навантаженнях.

Чи можна апгрейдити Intel Core i7 12700KF?

Так, i7 12700KF встановлюється на материнські плати з сокетом LGA 1700, що дозволяє легко замінити процесор або інші компоненти. M2 Ultra впаяний у материнську плату Mac і не підлягає апгрейду.

Який процесор кращий для професійної роботи з даними?

Apple M2 Ultra краще підходить для роботи з великими даними завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 50318 проти 34330) та швидкості компіляції (226.4 Klines/sec проти 127.7).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.