Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12700KF vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12700KF та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський чип Intel для настільних ПК на сокеті LGA1700, другий — інтегрований у MacBook Pro та Mac mini ARM-процесор Apple. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU пропонують високу продуктивність, але з різними акцентами: Intel робить ставку на багатопотокові задачі, а M4 Pro — на енергоефективність та однопотокову швидкість. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками та реальними сценаріями.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає Intel Core i7 12700KF за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 Single-Core на 38% вище) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, чутливих до часу відгуку. Водночас Intel i7 12700KF демонструє кращу багатоядерну потужність у Cinebench R23 (на 16% вище) та виграє в задачах рендерингу, де важливі всі ядра. Однак M4 Pro має вищий загальний рейтинг (76 проти 65) і новішу архітектуру (2024 рік), що забезпечує кращу інтегровану графіку та швидкість обробки даних. Вибір залежить від платформи: для стаціонарного ПК з можливістю апгрейду — i7 12700KF, для мобільної системи з максимальною автономністю — M4 Pro.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) значно швидший в однопотокових задачах: Geekbench 6 Single-Core — 3846 проти 2790 у Intel (+38%).
  • Intel Core i7 12700KF лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (22784 проти 19691), але M4 Pro виграє в Geekbench 6 Multi-Core (20093 проти 15378).
  • M4 Pro демонструє кращу енергоефективність завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків, тоді як Intel потребує потужного охолодження.
  • Intel має вищу продуктивність у трасуванні променів (30 Mpixels/sec проти 25.5), але M4 Pro швидше обробляє фото (196.9 images/sec проти 126.2) та файли (2080 MB/sec проти 1070).
  • Apple M4 Pro вийшов у 2024 році, має інтегровану графіку нового покоління та вищий загальний рейтинг (76 проти 65), тоді як Intel i7 12700KF — рішення 2021 року для платформи LGA1700.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1949 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 22784 19691

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 127.7 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 352.3 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 458.3 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 275.7 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 70.5 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 126.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 30 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2790 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 15378 20093

PassMark

Integer math 113.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 88 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 114M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 45.4M Strings/sec Немає даних
Data encryption 23.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 446.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 1781 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 28.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4008 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 34330 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-12700KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.7 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 190 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12700KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 26 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel i7 12700KF чи Apple M4 Pro?

Intel i7 12700KF має перевагу в іграх завдяки вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23 та кращій сумісності з Windows-іграми. Однак M4 Pro забезпечує вищу однопотокову швидкість, що корисно для ігор, оптимізованих під macOS.

Чи можна порівнювати настільний Intel i7 12700KF з мобільним Apple M4 Pro?

Так, порівняння коректне завдяки однаковим бенчмаркам. Однак слід враховувати різне енергоспоживання: Intel потребує потужного блоку живлення, а M4 Pro працює в ноутбуках з тривалою автономністю.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має вищий рейтинг інтегрованої графіки (63 проти 46) і забезпечує кращу продуктивність у фотообробці та рендерингу. Intel i7 12700KF не має вбудованої графіки (версія KF), тому потребує дискретної відеокарти.

Для яких завдань краще підійде Intel i7 12700KF?

Intel i7 12700KF оптимальний для стаціонарних ПК, де потрібна максимальна багатоядерна продуктивність: відеомонтаж, 3D-рендеринг, архівація даних та ігри. Він також підтримує апгрейд на новіші процесори Intel.

Чи варто купувати Intel i7 12700KF у 2025 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний або середній ігровий ПК на платформі LGA1700. Однак для ноутбуків або максимальної енергоефективності краще обрати Apple M4 Pro, який має новішу архітектуру та кращі однопотокові показники.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.