Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1270P vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1270P та AMD Ryzen 3 8440U — це два мобільні процесори, які орієнтовані на різні сегменти. Intel вийшов у лютому 2022 року, тоді як AMD дебютував у грудні 2023-го. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність (по 100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i7 1270P виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 9718 проти 9089, Geekbench 6 багатоядерний: 9265 проти 6980), що робить його кращим для рендерингу, компіляції коду та важких робочих навантажень. Натомість AMD Ryzen 3 8440U демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2407 проти 2102) та Passmark (3648 проти 3405), що може бути корисним у повсякденних задачах та іграх. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, тому вибір залежить від ваших пріоритетів: багатозадачність (Intel) або швидкість окремих потоків (AMD).

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 1270P значно випереджає AMD Ryzen 3 8440U в Geekbench 6 (9265 проти 6980) та Passmark (17463 проти 12805).
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 3 8440U має кращі результати в Geekbench 6 (2407 проти 2102) та Passmark (3648 проти 3405).
  • Інтегрована графіка: AMD отримує трохи вищий бал (31 проти 29), що може дати невелику перевагу в базових графічних задачах.
  • Дата виходу: Intel вийшов у лютому 2022, AMD — у грудні 2023, що робить Ryzen новішою платформою з потенційно довшою підтримкою.
  • Тести обробки даних: Intel лідирує у File compression (968.3 MB/sec) та HTML 5 Browser (245.9 pages/sec), тоді як AMD кращий у Data encryption (8 GBytes/sec) та Physics (685 Frames/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1620 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 9718 9089

GeekBench v6

File compression 968.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 64.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 245.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 200.2 pages/sec Немає даних
Background blur 41.6 images/sec Немає даних
Photo processing 68.8 images/sec Немає даних
Ray tracing 11.6 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2102 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 9265 6980

PassMark

Integer math 64.7 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 44.3 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 190.3 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3405 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 17463 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-1270P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 2.2 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 3
Потоковий 8 6
Частота 1.6 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 768 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1270P Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1270P чи AMD Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8440U має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 та Passmark, що може дати невелику перевагу в іграх. Однак обидва процесори використовують інтегровану графіку, тому для сучасних ігор краще мати дискретну відеокарту.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Це робить їх придатними для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Intel Core i7 1270P краще підходить для таких завдань завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 9718 проти 9089). Це забезпечує швидший рендеринг та обробку складних проектів.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 3 8440U через новіший рік випуску?

Так, новіший рік випуску (грудень 2023) може означати довшу підтримку драйверів та сумісність із сучасними технологіями. Однак за продуктивністю Intel все ще випереджає в багатопотокових сценаріях.

Який процесор кращий для повсякденних завдань (веб-серфінг, офісні програми)?

AMD Ryzen 3 8440U може бути трохи швидшим у повсякденних завданнях завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Однак різниця незначна, і обидва процесори забезпечать плавну роботу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.