Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1270P vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1270P та Apple M2 — два потужні процесори, створені для різних екосистем. Перший — гібридний чип Intel 12-го покоління для Windows-ноутбуків, другий — флагманський ARM-процесор Apple для MacBook Air і Pro. Обидва демонструють високу енергоефективність (100 балів), але суттєво відрізняються за архітектурою, однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i7 1270P за однопотоковою продуктивністю (65 проти 59 балів) та швидкістю роботи з файлами й компіляцією коду. Він також демонструє вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний 2589 проти 2102) та Passmark (одноядерний 3901 проти 3405). Натомість Intel Core i7 1270P має перевагу в багатоядерному Cinebench R23 (9718 проти 8667) та Passmark (17463 проти 15547), що робить його кращим вибором для ресурсомістких багатопотокових завдань. Обидва процесори однаково енергоефективні, тому вибір залежить від вашої екосистеми та пріоритетів.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 отримує 65 балів проти 59 у Intel Core i7 1270P, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 (2589 проти 2102) та Passmark (3901 проти 3405).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 1270P лідирує з 20 балами проти 22 (тут перевага M2), але в Cinebench R23 багатоядерний результат Intel вищий (9718 проти 8667), що свідчить про кращу паралельну обробку.
  • Швидкість компіляції та стиснення: Apple M2 значно швидше компілює код (80.4 проти 64.2 Klines/sec) та стискає файли (1130 проти 968.3 MB/sec).
  • Інтегрована графіка: Apple M2 має вищий бал за інтегровану графіку (31 проти 29), що проявляється в обробці фото (107 проти 68.8 images/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але архітектура ARM у M2 забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват у реальних сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1620 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 9718 8667

GeekBench v6

File compression 968.3 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 245.9 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 200.2 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 11.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2102 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 9265 10122

PassMark

Integer math 64.7 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 44.3 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 190.3 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3405 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 17463 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-1270P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1270P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1270P чи Apple M2?

Intel Core i7 1270P має перевагу в багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 9718 проти 8667), що може бути корисним у сучасних іграх. Однак Apple M2 демонструє кращу однопотокову швидкість та інтегровану графіку, що важливо для ігор, оптимізованих під macOS.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали по 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 на ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії при аналогічному навантаженні, що забезпечує довшу автономність у MacBook.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1270P для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Passmark 17463 проти 15547) Intel Core i7 1270P краще справляється з рендерингом та експортом відео. Однак Apple M2 швидше обробляє фото (107 проти 68.8 images/sec).

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 значно швидше компілює код (80.4 проти 64.2 Klines/sec) та стискає файли (1130 проти 968.3 MB/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з Xcode або Unix-інструментами.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Apple M2 випереджає Intel Core i7 1270P за однопотоковою продуктивністю: 65 балів проти 59, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 (2589 проти 2102) та Passmark (3901 проти 3405).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.