Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1270P vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1270P (2022) та Apple M2 Ultra (2023) — два процесори з різною архітектурою та призначенням. i7 1270P — мобільний чип для продуктивних ноутбуків, тоді як M2 Ultra — флагманський настільний процесор Apple для Mac Studio та Mac Pro. Порівняння охоплює однопотокову та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, інтегровану графіку та реальні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i7 1270P у багатопотокових завданнях: майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (28924 проти 9718) та вдвічі більший у Geekbench 6. M2 Ultra також демонструє кращу однопотокову продуктивність, швидшу компіляцію коду та обробку зображень. Однак i7 1270P є більш доступним і підходить для мобільних ПК, де баланс між продуктивністю та споживанням є критичним. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань, M2 Ultra — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже втричі швидший у Cinebench R23 (28924 проти 9718) та Geekbench 6 (21387 проти 9265).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали за інтегровану графіку проти 29 у i7 1270P, що забезпечує кращу обробку відео та 3D.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra перевершує i7 1270P у Geekbench 6 (2685 проти 2102) та Passmark (4200 проти 3405).
  • Професійні завдання: M2 Ultra значно швидший у компіляції коду (226.4 проти 64.2 Klines/sec) та обробці фото (170.7 проти 68.8 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1620 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 9718 28924

GeekBench v6

File compression 968.3 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 245.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 200.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 11.6 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2102 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 9265 21387

PassMark

Integer math 64.7 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 44.3 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 190.3 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1143 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 10.9B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3405 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 17463 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i7-1270P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 24
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1270P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність у сучасних іграх. Однак i7 1270P може бути кращим вибором для ігор на Windows через сумісність з більшою кількістю ігор.

Чи варто вибирати i7 1270P для роботи з відео?

Так, i7 1270P підходить для монтажу відео середньої складності, але M2 Ultra значно швидше обробляє 4K/8K матеріали завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та спеціалізованим кодекам.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M2 Ultra забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим для важких завдань.

Чи можна порівнювати мобільний i7 1270P з настільним M2 Ultra?

Так, це порівняння показує різницю між мобільним та флагманським настільним чипом. M2 Ultra створений для професійних станцій, тоді як i7 1270P — для продуктивних ноутбуків.

Який процесор краще підходить для програмістів?

M2 Ultra значно швидше компілює код (226.4 проти 64.2 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проєктами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.