Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1270P vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1270P — мобільний процесор 2022 року з гібридною архітектурою, орієнтований на тонкі ноутбуки. Apple M4 Max (16-Core) — флагманський чип 2024 року для професійних MacBook Pro, що пропонує значно вищу обчислювальну потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в однопотоковій, багатопотоковій продуктивності, енергоефективності та інтегрованій графіці, а також проаналізуємо результати популярних бенчмарків.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i7 1270P за всіма показниками продуктивності: у Geekbench 6 багатоядерний результат вищий майже втричі (26190 проти 9265), а в Cinebench R23 — у 2,8 раза. M4 Max також демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох), але при цьому забезпечує набагато вищу обчислювальну потужність. Core i7 1270P може бути виправданий лише в бюджетних або більш доступних ноутбуках, тоді як M4 Max — вибір для професіоналів, яким потрібна максимальна швидкість у відеомонтажі, 3D-рендерингу та компіляції.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M4 Max набирає 27399 балів у Cinebench R23 проти 9718 у Core i7 1270P — різниця в 2,8 раза на користь Apple.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max перевершує i7 1270P у Geekbench 6 (3986 проти 2102) завдяки новішій архітектурі та вищим тактовим частотам.
  • Інтегрована графіка: M4 Max отримує 63 бали проти 29 у i7 1270P, що робить його значно потужнішим для графічних завдань та ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектурну ефективність.
  • Дата виходу: Core i7 1270P вийшов у лютому 2022 року, тоді як M4 Max — у жовтні 2024 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1620 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 9718 27399

GeekBench v6

File compression 968.3 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 64.2 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 245.9 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 200.2 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 41.6 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 68.8 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 11.6 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2102 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 9265 26190

PassMark

Integer math 64.7 GOps/sec Немає даних
Floating point math 44.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 67M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 11.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 190.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1143 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 10.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3405 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 17463 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-1270P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 12
Частота 2.2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 5120
TMUs 48 320
ROPs 24 160
Обчислювальні блоки 96 640
TGP 15 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 546 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1270P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1270P чи Apple M4 Max?

Apple M4 Max має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 29), що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак сумісність ігор на macOS обмежена, тому для ігор на Windows краще обирати ноутбук з Intel Core i7 1270P та дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i7 1270P у 2025 році?

Intel Core i7 1270P залишається актуальним для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого контенту, але для професійної роботи з відео, 3D або компіляції краще обрати новіший M4 Max або аналогічні процесори Intel/AMD 2024 року.

У чому перевага Apple M4 Max над Intel Core i7 1270P у відеомонтажі?

M4 Max забезпечує в 2,8 раза вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 27399 проти 9718), що значно прискорює рендеринг, експорт відео та роботу з ефектами в програмах на кшталт Final Cut Pro або DaVinci Resolve.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1270P чи Apple M4 Max?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але M4 Max досягає цього при значно вищій продуктивності. Це означає, що MacBook з M4 Max виконуватиме завдання швидше, споживаючи менше енергії на одиницю роботи.

Чи підтримують ці процесори оперативну пам'ять DDR5?

Intel Core i7 1270P підтримує DDR5-4800 та LPDDR5-5200. Apple M4 Max використовує уніфіковану пам'ять LPDDR5X-7500, що забезпечує вищу пропускну здатність і кращу інтеграцію з графікою, але не є модульною.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.