Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800H vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800H (2022) та AMD Ryzen 7 7840HS (2023) – два потужні процесори для ноутбуків, що змагаються за звання найкращого в мобільному сегменті. Перший побудований на гібридній архітектурі Alder Lake, другий – на передовій Zen 4. Обидва мають високу енергоефективність, але відрізняються за однопотоковою, багатопотоковою продуктивністю та вбудованою графікою. Який з них забезпечить кращий досвід у роботі та іграх? Розберімося на основі реальних тестів.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840HS випереджає Intel Core i7 12800H за більшістю ключових показників: він швидший в одноядерних (Geekbench 6: 2577 проти 2308) та багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 17088 проти 15798), має кращу інтегровану графіку (42 vs 35 балів) і вищий загальний рейтинг (60 vs 57). Однак Intel демонструє вищу швидкість в обробці HTML5 (316.5 проти 217.2 сторінок/сек) та фото (102 проти 87.6 зображень/сек). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та свіжіша архітектура – обирайте Ryzen 7 7840HS. Для специфічних веб-завдань може бути цікавішим Core i7 12800H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7840HS має вищий загальний рейтинг (60 проти 57) та кращу однопотокову продуктивність (69 vs 66 балів), що дає перевагу в більшості додатків.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 7840HS набирає 17088 балів проти 15798 у Intel, що робить його потужнішим для відеомонтажу та компіляції.
  • Інтегрована графіка AMD оцінюється вище (42 vs 35 балів), тому Ryzen краще підходить для ігор без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i7 12800H швидше обробляє HTML5 (316.5 проти 217.2 сторінок/сек) та фото (102 проти 87.6 зображень/сек), що може бути важливо для веб-розробників.
  • AMD випереджає Intel у стисненні файлів (1120 vs 1050 MB/сек) та компіляції Clang (102.5 vs 90.1 Klines/сек), демонструючи кращу продуктивність у робочих задачах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1813 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 15798 17088

GeekBench v6

File compression 1050 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 90.1 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 316.5 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 342.2 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 235.3 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 48 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 102 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 20.8 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2308 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 11928 12085

PassMark

Integer math 88.6 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 62 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 103M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 31.1M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 278.7 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 1707 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3484 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 24813 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-12800H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800H Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800H чи AMD Ryzen 7 7840HS?

AMD Ryzen 7 7840HS має вищий бал інтегрованої графіки (42 проти 35), тому забезпечує кращу продуктивність у іграх без дискретної відеокарти. Для ігор з потужною відеокартою обидва процесори подібні, але Ryzen трохи швидший в одноядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), що свідчить про дуже низьке енергоспоживання відносно продуктивності. Різниця в реальних умовах мінімальна, тому вибір залежить від інших характеристик.

Чи варто вибирати Intel Core i7 12800H через старшу архітектуру?

Intel Core i7 12800H (2022) все ще актуальний, але AMD Ryzen 7 7840HS (2023) новіший і швидший. Якщо ціна на ноутбук з Intel значно нижча, він може бути вигідним вибором для веб-розробки або фотообробки.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 7 7840HS виграє в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 17088 проти 15798), тому краще справляється з рендерингом. Для відеомонтажу також рекомендовано Ryzen через вищу продуктивність у стисненні та компіляції.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціни не вказані, порівняння за вартістю неможливе. Однак зазвичай ноутбуки з Ryzen 7 7840HS коштують трохи дорожче через новішу архітектуру, але різниця виправдана вищою продуктивністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.