Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800H vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800H (2022) та AMD Ryzen 9 7945HX (2023) — це потужні мобільні процесори для ноутбуків, орієнтовані на високопродуктивні завдання. Обидві моделі демонструють відмінну енергоефективність, але суттєво різняться за багатопотоковою потужністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i7 12800H у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (34333 проти 15798), а в Geekbench 6 багатоядерний — на 69% кращий. Однопотокова продуктивність також на користь AMD (Geekbench 6: 2955 проти 2308). Інтегрована графіка Ryzen 9 7945HX потужніша (68 балів проти 35), що дає перевагу в легких іграх без дискретної відеокарти. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але загальний рейтинг AMD (74) вищий, ніж у Intel (57). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 7945HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX майже вдвічі потужніший за Intel Core i7 12800H у Cinebench R23 (34333 проти 15798) та Passmark (54663 проти 24813).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 7945HX випереджає Intel у Geekbench 6 (2955 проти 2308) та Cinebench R23 (1951 проти 1813), що дає перевагу в іграх і повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: AMD набирає 68 балів проти 35 у Intel, що робить його кращим для перегляду відео та нетребувальних ігор без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску: Intel Core i7 12800H вийшов у січні 2022, а AMD Ryzen 9 7945HX — у січні 2023, що частково пояснює технологічну перевагу новішої моделі.
  • Загальний рейтинг: AMD Ryzen 9 7945HX має 74 бали проти 57 у Intel, що свідчить про вищу збалансованість і продуктивність у більшості сценаріїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1813 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 15798 34333

GeekBench v6

File compression 1050 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 90.1 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 316.5 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 342.2 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 235.3 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 48 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 102 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 20.8 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2308 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 11928 20188

PassMark

Integer math 88.6 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 62 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 103M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 31.1M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 278.7 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1707 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3484 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 24813 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-12800H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2,4 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800H Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800H чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2955 проти 2308) та потужнішу інтегровану графіку, тому він забезпечує більшу кількість кадрів у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core i7 12800H у 2024 році?

Так, якщо ви маєте обмежений бюджет або знайшли ноутбук за вигідною ціною. Проте AMD Ryzen 9 7945HX пропонує значно кращу багатопотокову продуктивність і є більш перспективним вибором.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7945HX значно швидший у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 він набирає 34333 бали проти 15798 у Intel, що робить його кращим вибором для рендерингу та компіляції.

Чи однакова енергоефективність у цих процесорів?

Так, обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, тому час автономної роботи в ноутбуках буде приблизно однаковим за інших рівних умов.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

AMD Ryzen 9 7945HX забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (Passmark: 54663 проти 24813), тому він краще справляється з одночасним запуском важких додатків та віртуалізацією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.