Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800H — мобільний процесор для ігрових та робочих ноутбуків, представлений у січні 2022 року. Apple M1 Ultra — флагманський чип для настільних Mac, анонсований у березні 2022 року. Обидва належать до різних архітектур (x86 та ARM), тому їхнє порівняння цікаве з точки зору енергоефективності, багатопотокової продуктивності та інтегрованої графіки. У цьому матеріалі ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 12800H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 15798) та енергоефективністю. Він також має потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 35). Однак Intel Core i7 12800H демонструє вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1813 проти 1510) і може бути кращим вибором для завдань, які не використовують усі ядра, або для сумісності з Windows-екосистемою. Загалом M1 Ultra — це рішення для професійної роботи з відео, 3D та компіляції, тоді як i7 12800H — універсальний мобільний процесор для ноутбуків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерний (23841 vs 15798) та Geekbench 6 багатоядерний (18530 vs 11928).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 12800H випереджає M1 Ultra у Cinebench R23 одноядерний (1813 vs 1510), але поступається у Geekbench 6 одноядерний (2308 vs 2436).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно вищий бал (53 vs 35), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний бал 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Ultra значно швидший у компіляції Clang (189 vs 90.1 Klines/sec) та стисненні файлів (2000 vs 1050 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1813 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 15798 23841

GeekBench v6

File compression 1050 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 90.1 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 316.5 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 342.2 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 235.3 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 48 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 102 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 20.8 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2308 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 11928 18530

PassMark

Integer math 88.6 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 62 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 103M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 31.1M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 278.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1707 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3484 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 24813 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i7-12800H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 2,15 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 12800H має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 і кращу сумісність з Windows-іграми. Однак M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що може бути перевагою для ігор, оптимізованих під macOS.

Чи варто вибирати M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Його висока продуктивність у Geekbench 6 та Cinebench R23 робить його ідеальним для професійного відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності 100, але M1 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим у тривалих робочих сесіях.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Intel Core i7 12800H — мобільний процесор для ноутбуків, тоді як M1 Ultra — настільний чип для Mac Studio. Їхнє порівняння має сенс лише в контексті продуктивності, але не форм-фактора.

Який процесор краще для програмування?

M1 Ultra значно швидший у компіляції Clang (189 vs 90.1 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими кодовою базою. Intel i7 12800H може бути зручнішим для Windows-розробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.