Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 3 3200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX і AMD Ryzen 3 3200G — два процесори з різних епох та цінових сегментів. Перший — потужний мобільний чип 2022 року для ігрових ноутбуків і робочих станцій, другий — бюджетний десктопний APU 2019 року з інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 12800HX значно випереджає AMD Ryzen 3 3200G за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 20012 проти 3317) та однопотоковими завданнями. Він також має вищі показники у Passmark, Geekbench і компіляції коду. Однак Ryzen 3 3200G — це десктопний процесор з інтегрованою графікою, що підходить для бюджетних офісних ПК та легких ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор на ноутбуці — обирайте Intel. Якщо ж ви збираєте бюджетний настільний ПК для базових завдань — AMD буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 12800HX має в 6 разів вищий результат у Cinebench R23 (20012 проти 3317), що робить його значно кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає AMD у Geekbench 6 (2454 проти 1109) та Passmark (3734 проти 2206), що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 3200G має більш потужне вбудоване відеоядро (Vega 8), яке дозволяє грати в прості ігри без дискретної карти, тоді як Intel покладається на слабшу графіку UHD.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 3200G споживає значно менше енергії (65W TDP проти 55W+ у Intel).
  • Форм-фактор: Intel Core i7 12800HX — мобільний процесор для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 3 3200G — десктопний чип для настільних ПК, що впливає на сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 945
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 3317

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 356.2 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 21.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 74.4 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 109.6 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 97.9 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 17.1 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 36.7 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 4.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 1109
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 3364

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 20.5 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 13.3 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 10.6M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 4.6 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 86.8 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 408 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 2206
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 7129

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 30 вересня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.0 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 24 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 3 3200G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i7 12800HX забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор. Однак Ryzen 3 3200G має кращу інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти в бюджетних збірках.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 3200G у 2024 році?

Так, для офісних завдань, серфінгу та легких ігор це все ще актуальний бюджетний варіант. Але для роботи з важкими додатками або сучасними іграми краще обрати потужніший процесор.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 3200G споживає менше енергії (65W TDP) порівняно з Intel Core i7 12800HX, який може споживати більше залежно від навантаження.

Чи можна використовувати Intel Core i7 12800HX у настільному ПК?

Ні, це мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет і вимоги до охолодження, тому не підходить для звичайних материнських плат.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Intel Core i7 12800HX значно потужніший завдяки більшій кількості ядер і вищій багатопотоковій продуктивності. Він впорається з рендерингом і експортом відео набагато швидше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.