Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 5 3600XT — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший — мобільний чип 2022 року з гібридною архітектурою, другий — настільний CPU 2020 року на архітектурі Zen 2. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через схожу багатопотокову продуктивність у деяких сценаріях. Розгляньмо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб зрозуміти, який процесор запропонує краще співвідношення швидкості та енергоспоживання.

Короткий висновок. Intel Core i7 12800HX значно випереджає AMD Ryzen 5 3600XT за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 20012 проти 9696) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6: 2454 проти 1821). Він також має кращу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Однак Ryzen 5 3600XT виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цій категорії, але настільний чип споживає менше під навантаженням) і може бути дешевшим у збірці. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції чи ігор — i7 12800HX кращий вибір. Для бюджетного ПК з акцентом на енергоспоживання — Ryzen 5 3600XT.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 12800HX набирає 20012 балів у Cinebench R23, що вдвічі більше за 9696 балів у Ryzen 5 3600XT.
  • Однопотокова швидкість: i7 12800HX має вищий результат у Geekbench 6 (2454 проти 1821), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 12800HX отримує 43 бали проти 27 у Ryzen 5 3600XT, що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ryzen 5 3600XT як настільний CPU споживає менше енергії під навантаженням (TDP 95 Вт проти приблизно 55 Вт у i7 12800HX у мобільному режимі).
  • Дата виходу: Intel Core i7 12800HX вийшов у травні 2022 року, а AMD Ryzen 5 3600XT — у липні 2020 року, що пояснює перевагу Intel у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 9696

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 7613

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.0 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Intel Core i7 12800HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2454 проти 1821) та новішій архітектурі. Однак Ryzen 5 3600XT також добре справляється з іграми, особливо в бюджетних збірках.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний ПК і не потребуєте максимальної продуктивності. Ryzen 5 3600XT досі актуальний для ігор у 1080p та робочих завдань, але Intel Core i7 12800HX значно швидший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 5 3600XT споживає менше енергії під навантаженням завдяки нижчому TDP (95 Вт проти приблизно 55 Вт у мобільного i7 12800HX).

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i7 12800HX із настільним AMD Ryzen 5 3600XT?

Так, хоча вони належать до різних платформ, їх можна порівнювати за продуктивністю. Intel Core i7 12800HX значно швидший у багатопотокових завданнях, але Ryzen 5 3600XT може бути дешевшим і простішим у збірці.

Який процесор краще підходить для рендерингу та компіляції?

Intel Core i7 12800HX набагато кращий для рендерингу та компіляції завдяки вищим багатопотоковим результатам (Cinebench R23: 20012 проти 9696, Clang compilation: 107.9 Klines/sec проти 60.2 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.