Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 5 Pro 4650G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 5 Pro 4650G — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший вийшов у 2022 році як потужне мобільне рішення для ноутбуків, тоді як другий дебютував у 2020 році як гібридний чип для настільних ПК із вбудованою графікою. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: багатопотоковими обчисленнями, іграми чи повсякденною роботою.

Короткий висновок. Intel Core i7 12800HX значно випереджає AMD Ryzen 5 Pro 4650G майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність вища на 30-50%, багатопотокова — більш ніж удвічі. Це зумовлено новішою архітектурою та більшою кількістю ядер. Однак Ryzen 5 Pro 4650G виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і може бути кращим вибором для компактних систем, де важливе низьке енергоспоживання. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, для базових завдань із меншим бюджетом — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 12800HX має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 20012 проти 9258 у AMD Ryzen 5 Pro 4650G.
  • У однопотокових завданнях Intel також лідирує: Geekbench 6 (одноядерний) — 2454 проти 1547, що робить його кращим для ігор і швидкодії в додатках.
  • AMD Ryzen 5 Pro 4650G демонструє однакову з Intel енергоефективність (100 балів), що може бути важливим для тривалої роботи від батареї.
  • Intel випереджає в обробці графіки: Ray tracing — 26.5 Mpixels/sec проти 12.3, а також у фотообробці — 121.4 images/sec проти 52.1.
  • Загальний рейтинг Intel Core i7 12800HX — 61 бал, тоді як AMD Ryzen 5 Pro 4650G — лише 47, що підтверджує перевагу Intel у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1262
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 9258

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 548.1 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 50.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 198.3 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 129.9 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 52.1 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 1547
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 6584

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 50.9 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 24.5M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 13.9 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 230.5 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 709 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 2653
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 16164

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.0 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 16 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Intel Core i7 12800HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний — 3734 проти 2653) та потужнішій інтегрованій графіці (43 бали проти 25).

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 Pro 4650G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань або мультимедіа. Він має хорошу вбудовану графіку та низьке енергоспоживання, але поступається Intel у складних обчисленнях.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Intel Core i7 12800HX значно швидший: фотообробка — 121.4 images/sec проти 52.1, а PDF Renderer — 403.3 Mpixels/sec проти 198.3. Це робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи підходить Intel Core i7 12800HX для роботи з 3D-моделюванням?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 20012) та Ray Tracing — 26.5 Mpixels/sec, він добре справляється з рендерингом і 3D-завданнями.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів, тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак Intel забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.