Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 7 5825U — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони орієнтовані на різні сценарії використання. Перший належить до лінійки HX від Intel і створений для високопродуктивних ігрових та робочих станцій, тоді як другий — енергоефективний чип AMD серії U, призначений для ультрабуків та бізнес-лептопів. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та з'ясуємо, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 12800HX значно випереджає AMD Ryzen 7 5825U в багатопотокових завданнях, демонструючи майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (20012 проти 9772) та Geekbench 6 (13929 проти 7055). Завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам він краще підходить для рендерингу, кодування та ігор. Однак Ryzen 7 5825U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи в легких ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте Intel, якщо мобільність та економія заряду — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 12800HX має значно вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 він набирає 20012 балів проти 9772 у AMD Ryzen 7 5825U, що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • AMD Ryzen 7 5825U демонструє кращу енергоефективність, що дозволяє ноутбукам на його основі працювати довше без підзарядки, тоді як Intel споживає більше енергії.
  • У тестах Passmark CPU одноядерна продуктивність Intel вища (3734 проти 3055), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Intel Core i7 12800HX значно швидший у файловому стисненні (1080 MB/sec проти 577.5 MB/sec) та компіляції коду (107.9 Klines/sec проти 63.5 Klines/sec).
  • AMD Ryzen 7 5825U вийшов у січні 2022 року, а Intel — у травні 2022, але AMD орієнтований на тонкі та легкі пристрої, тоді як Intel — на потужні ігрові та робочі станції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 9772

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 7055

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.0 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 7 5825U?

Intel Core i7 12800HX кращий для ігор завдяки вищій одно- та багатоядерній продуктивності, що забезпечує більше FPS у сучасних іграх. AMD Ryzen 7 5825U більше підходить для казуальних ігор та повсякденних завдань.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5825U для роботи з відео?

Так, але він значно поступається Intel Core i7 12800HX у рендерингу та кодуванні. Для професійної роботи з відео краще обрати Intel, тоді як AMD впорається з легшим монтажем.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 7 5825U є більш енергоефективним, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки. Intel Core i7 12800HX споживає більше енергії, але пропонує вищу продуктивність.

Чи можна порівнювати ці процесори, якщо вони для різних типів ноутбуків?

Так, це порівняння допомагає зрозуміти компроміс між продуктивністю та мобільністю. Intel для потужних станцій, AMD — для легких ультрабуків.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 12800HX має вищий бал за інтегровану графіку (43 проти 28), що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти, хоча обидва поступаються дискретним рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.