Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 7 8840U — два потужних процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на високу багатопотокову продуктивність, тоді як другий, представлений наприкінці 2023 року, робить акцент на енергоефективність. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на реальні тести та характеристики.

Короткий висновок. Intel Core i7 12800HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і потоків, що підтверджується результатами Cinebench R23 (багатоядерний: 20012 проти 12890) та Passmark (32122 проти 23821). Однак AMD Ryzen 7 8840U демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2515 проти 2454) та вищу швидкість стиснення файлів. Якщо вам потрібна максимальна потужність для рендерингу або компіляції — обирайте Intel. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 12800HX значно випереджає AMD Ryzen 7 8840U в Cinebench R23 багатоядерному (20012 проти 12890) та Passmark багатоядерному (32122 проти 23821).
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 8840U має невелику перевагу в Geekbench 6 одноядерному (2515 проти 2454), що свідчить про кращу роботу з легкими завданнями.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 8840U новіший і зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 12800HX має вищий рейтинг інтегрованої графіки (43 проти 37), що може бути важливим для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: AMD Ryzen 7 8840U швидше стискає файли (1140 MB/sec проти 1080 MB/sec) і обробляє текст (268.4 pages/sec проти 243.3 pages/sec), тоді як Intel лідирує в компіляції коду (107.9 Klines/sec проти 87.1 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 12890

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 11624

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 23821

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 7 8840U?

Intel Core i7 12800HX має вищу багатопотокову продуктивність, що може дати перевагу в сучасних іграх, які використовують багато ядер. Однак AMD Ryzen 7 8840U демонструє кращу однопотокову продуктивність, що важливо для стабільного FPS у більшості проектів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але AMD Ryzen 7 8840U, як новіша модель, зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим вибором для ноутбуків з автономною роботою.

Чи варто вибирати Intel Core i7 12800HX для рендерингу відео?

Так, Intel Core i7 12800HX значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, завдяки вищим показникам у Cinebench R23 та Passmark. Він краще справляється з важкими робочими навантаженнями.

Який процесор підходить для компіляції коду?

Intel Core i7 12800HX показує вищу швидкість компіляції (107.9 Klines/sec проти 87.1 Klines/sec), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціна не вказана, варто враховувати, що Intel Core i7 12800HX часто встановлюється в потужні ігрові ноутбуки, а AMD Ryzen 7 8840U — в ультрабуки. Вибір залежить від ваших потреб у продуктивності чи портативності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.