Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужних мобільних процесори, які змагаються за місце в ігрових та робочих ноутбуках. Перший вийшов у травні 2022 року на архітектурі Alder Lake, другий — у січні 2023-го на Zen 4. Обидва мають високу енергоефективність за даними оцінок, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Який CPU забезпечить кращий досвід у важких завданнях — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX впевнено випереджає Intel Core i7 12800HX майже за всіма ключовими показниками. У Cinebench R23 багатоядерний результат AMD майже на 72% вищий (34 333 проти 20 012), а в Geekbench 6 — на 45% (20 188 проти 13 929). Також Ryzen 9 значно швидший у компресії файлів, компіляції коду та трасуванні променів. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, моделювання або важких робочих навантажень, AMD Ryzen 9 7945HX — очевидний вибір. Intel Core i7 12800HX залишається гідним варіантом для бюджетніших ноутбуків, але програє в абсолютній продуктивності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX набирає 34 333 бали в Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як Intel Core i7 12800HX — лише 20 012, що на 72% менше.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 також швидший в одноядерних тестах: 1951 проти 1786 балів у Cinebench R23 та 2955 проти 2454 у Geekbench 6.
  • Компіляція та архівування: AMD обробляє 218,7 Klines/sec у Clang compilation проти 107,9 Klines/sec у Intel, а швидкість стиснення файлів — 1810 MB/s проти 1080 MB/s.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX має кращу оцінку вбудованої графіки (68 проти 43), що дає перевагу в легких іграх та відео без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та свіжість архітектури: AMD Ryzen 9 7945HX вийшов на 8 місяців пізніше (січень 2023 проти травня 2022) і базується на новішій архітектурі Zen 4, що пояснює його вищу продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 34333

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 20188

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.0 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX має вищу однопотокову продуктивність (наприклад, 2955 проти 2454 у Geekbench 6), що важливо для ігор. Однак у реальних сценаріях різниця залежить від відеокарти та оптимізації — обидва CPU забезпечать високий FPS.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX порівняно з Intel Core i7 12800HX?

Так, якщо ви працюєте з рендерингом, компіляцією коду або відеомонтажем — Ryzen 9 дає до 72% більше багатопотокової потужності. Для звичайних завдань і бюджетних збірок Intel буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності за шкалою оцінок (100 балів). Однак AMD Ryzen 9 7945HX, незважаючи на вищу продуктивність, споживає більше енергії під навантаженням, що варто враховувати при виборі ноутбука.

Чи підходять ці процесори для робочих станцій?

Так, обидва — це мобільні CPU високого рівня. AMD Ryzen 9 7945HX краще впорається з багатопотоковими завданнями (34333 бали в Cinebench R23), тоді як Intel Core i7 12800HX — більш доступний варіант із хорошою продуктивністю.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX має оцінку інтегрованої графіки 68 проти 43 у Intel Core i7 12800HX. Це означає, що він краще підходить для перегляду відео, простих ігор та роботи без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.